Manşet

Klima alırken nelere dikkat edilmeli?

Klima alırken nelere dikkat edilmeli?Klima neye göre alınır?En iyi klima nasıl olmalı?İnverter klima nedir?Sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde sadece yazın klima kullanılır anlayışı artık,klimaların gelişmesiyle değişmeye başladı.Yeni nesil klimalar artık ısınmak için de oldukça verimli kullanılabiliyor.

Klima alırken nelere dikkat edilmeli?

Klima almaya karar verdiniz.Tabi bu konularda teknik konulara herkes gibi sizde hakim olamayabilirsiniz.Bu oldukça normal bir durum.

Peki klima alırken nelere dikkat edilmeli?

Klimanın markası

Klima alırken öncelikli dikkat etmemiz gereken maddelerden ilki klimanın markasıdır.Markalı ve tanınmış ve kullanımı yaygın modeller tercih edilmelidir.

Klimanın kullanılacağı yer

Klima alımında klimayı nerede kullanacağımız yere göre duvar tipi salon tipi,kaset tipi vb seçime dikkat edilmelidir.

Klimanın kapasitesi

Klima alırken nelere dikkat edilmeli sorusunun en önemli maddelerinden birisi de alınacak klimanın kapasitesidir.Klimalar kullanılacak yerin büyüklüğüne göre BTU hesabı yapılarak satılır ve montaj yapılır.Bir çok marka ücretsiz keşif hizmeti sunarak,kullanacağınız yere uygun BTU’da klimayı size belirtirler.

BTU seçimi çok önemlidir.Kullanıldığı ortama uygun olmayan klima fazla enerji sarfiyatı ve konforsuz kulanım demektir.

Yetkili servis ağı

Alacağınız klimanın hem servis hem garanti hem de montaj aşamasında size en iyi ve yaygın hizmeti sunan bir servis hizmet ağı olmalıdır.

Klimanın enerji tüketimi

Alınacak klimanın enerji sınıflandırması A,A++,A+++ gibi yüksek verimlilik taşıyan enerji etiketlerine sahip olması gerekmektedir.Klima seçiminde inverter klimalar tercih edilmelidir.

Peki inverter klima nedir?

İnverter klimalar ayarlanan dereceye göre kompesör hızını ve enerji tüketimini düşürerek çalışabilen klimalardır.Bu özellikleri sayaesinde konforlu ve tasarruflu kullanım sunarlar.

Klimanın fiyatı

Tabi ki alacağımız klimanın fiyatı markaya göre yüksek olsa da,fiyat araştırması yapılarak en uygun fiyatlı modellere yönelinmelidir.

Yorumlar

Alınacak klima modelinin dikkat edilecek husulardan son halkasına gelelim.

Gerçek kullanıcı yorumları;

İnternet üzerinde bir çok forum ve sitede alacağınız modelin yorumlarını okumalısınız.Youtube üzerinden inceleme videolarını izlemelisiniz.Şikayet var ve Ekşi sözlük gibi platformlardan alacağınız model hakkında bir çok yorum ve eleştiriye ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amazon anket dolandırıcılığı nedir? başlıklı makalemizde Amazon iphone hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu