Manşet

Amazon anket dolandırıcılığı nedir?

Bir çok kişinin başına gelen Amazon anket dolandırıcılığı nedir?Amazon anket para kazanma,Amazon anket telefon kazanma,Amazon iphone anket,Amazon memnuniyet anketi nedir?Sorularının cevaplarını vereceğiz.

Amazon anket dolandırıcılığı nedir?

Amazon anket dolandırıcılığı internet üzerinde gezerken,tarayıcınızda açılan,en büyük alışveriş platformlarından birisi olan Amazon’un adını kullanarak size bir Amazon memnuniyet anketi doldurmanız için bir anket sayfasının açılması suretiyle yapılan bir dolandırıcılık sistemidir.

Amazon anket dolandırıcılığı nasıl yapılıyor?

İnternet üzerinde gezinirken,size bir Amazon memnuniyet anketi ya da Amazon hakkında mini bir anket doldurmanız karşılığında bir hediye kazanacağınız söyleniyor.

Bir kaç soruluk anketi doldurduğunuzda tebrikler Amazon İphone 11 kazandınız,Amazon İphone 12 kazandınız,Amazon İphone kazandınız vb. gibi bir mesajla karşılaşıyorsunuz.

Peki Amazon telefon hediyesi gerçek mi?

Hediye kazandınız mesajından sonra,Hediyenizin kargo tarafından kapınıza kadar getirileceğini ancak 15-25-50 TL gibi küçük bir meblağ olan kargo ücretini sizin karşılamanız gerektiği söyleniyor.

Amazon kargo ücreti yalanı

Hediyeyi kazandığınızı görünce sizde kargo ücretini ödemek için hemen ödeme sayfasına gidiyorsunuz.

E tabi vaat edilen hediye büyük,küçücük bir kargo ücretinden ne olacak diyorsunuz,Kredi kartı ile ödemeyi yapıyorsunuz.

İşte bu süreçten sonra Amazon anket dolandırıcılığı gerçekleşmiş oluyor.Kartınızdan o ödediğinizden daha fazla meblağda para çekiliyor ve tabi ki size hiç bir hediye gelmiyor.Çünkü siz o ödeme sayesinde kartınızın kullanımını karşıya vermiş oluyorsunuz.

Amazon telefon hediyesi gerçek mi?

Amazon dolandırıcılığı olarak tabir ettiğimiz bu anket sisteminde ne yazık ki Amazon İphone kazandınız mesajı gerçek değil.Anketin Amazon alışveriş platformu ile asla alakası yok.Zaten ödeme sayfasının link başlığına bakarsanız Amazon isminin asla geçmediğini görürsünüz.

Burada amaç ne yazık ki gene sizin kredi kartı bilgileriniz ve o anki boşluğunuzdan faydalanıp kartınızdan size söylenenden fazla meblağ çekmek..

Kesinlikle böyle vaatlere inanmamalısınız.Amazon’un hiç bir şekilde böyle bir hediye dağıtma,anket ile telefon hediye etme kampanyası yok.

Amazon dolandırıcılığı mağdur yorumları

Amazon anket dolandırıcılığı gerçek yorum ve mağdurlarını Google üzerinden Amazon dolandırıcı şikayetleri şikayet var ya da Amazon dolandırıcılığı ekşi yazarak bolca okuyabilir ve görebilirsiniz.

Bu platformları ziyaret ettiğinizde hiçte küçümsenemeyecek kadar mağdur olduğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan İnstagramdan yüzde yüz orjinal ayakkabı yalanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu