SİYASET
Giriş Tarihi : 30-10-2022 12:06

tor perdeler çıkarılmadan nasıl temizlenir?

tor perdeler çıkarılmadan nasıl temizlenir?

Son dönemlerde en çok sarfedilen modellerden biri stor perdelerdir. Evlerde hem şık hem gösterişli olan stor perdelerde tespit edilen mekanizmalardan kaynaklı temizlemek biraz can sıkıcı olabiliyor. Stor perdeleri kirlendikleri vakit çıkarmak ve yıkamak yerine hiç çıkarmadan basitçe temizlemek ister misiniz? Detaylar haberimizde:

Stor perdeler son senelerde evleri daha şık ve zarif göstermek amacıyla geliştirilmiş en güzel perde modelleri arasında yer alıyor. Stor perdelerde tespit edilen mekanizmalardan kaynaklı her vakit çıkarıp yıkamak zor olabiliyor. Genellikle mutfaklarda asılan stor perdeler çok tez kirleniyor. Bu perdeler her ne kadar kullanımı basit olsalar da hijyenikliği zAhmetli bulunduğu amacıyla çıkarmadan temizlemenin yöntemleri araştırılıyor. Hem de vakit amacıylade kirlenen stor perdeler temizlenmediğinde sıhhat yönünden birtakım kötü neticeler doğurabilir. Stor perdeleri mekanizmalarından kaynaklı çok çok takıp çıkarmak zor olmasından perdeleri çıkarmadan da temizlemek olası mü? Stor perde çıkarmadan nasıl temizlenir? İşte detaylar: 
 stor perde temizliği nasıl yapılır

Perdeler kaç derecede yıkanır? Perdeler hangi programda kaç devirde yıkanır
İLİŞKİLİ HABER
Perdeler kaç derecede yıkanır? Perdeler hangi programda kaç devirde yıkanır

stor perde hijyenikliği nasıl yapılır

stor perde hijyenikliği nasıl yapılır
STOR PERDELER ÇIKARMADAN NASIL TEMİZLENİR?

► Evlerinizde kirlenmiş stor perdeleri çıkarmadan temizlemek amacıyla leke çıkarıcı, Arap sabunu, halı şampuanı ya da sabun rendesi gibi deterjanlar tercih edebilirsiniz.
► Temiz bir kovanın içerisine biraz Arap sabunu koyarak asılı olan stor perdenin her tarafını bu sabunlu suyla temizleyebilirsiniz. Perdeyi temizlerken arka tarafını sabitlerseniz daha basit temizleyebilirsiniz.
► Her tarafını iyice köpürtüp sildikten sonra temiz bir suyla perdenin her konumunu durulayın. Kimyasal ürünleri çok kullanmadan asılı perdeyi temizlemek daha doğru olur. Çünkü asılı olan perdeyi çok köpürtürseniz durularken büyük zorluk yaşayabilirsiniz. 
stor perde kokusu nasıl giderilir

stor perde kokusu nasıl giderilir
STOR PERDE NASIL YIKANIR?

► Evde perdeleri yıkmak amacıyla ilk önce stor perdelerde tespit edilen mekanizmaları ayırmak gerekir. Stor perdeleri mekanizmalarından ayırdıktan sonra normal perde gibi çamaşır makinesine atıp yıkayabilirsiniz. Makinede yıkadığınız stor perdeleri kuruttuktan sonra yine mekanizmalarına geçirerek asabilirsiniz. 

► Çamaşır makinesine atmak istemeyenlerde stor perdeleri mekanizmalarından ayırdıktan sonra halı yerlebir eder gibi temiz bir zemine koyup temizleyebilirler. Arap sabunu, deterjan kullanarak perdeleri hijyenik yapabilirsiniz. Hem de sert fırça yerine yumUşak bir fırça kullanarak basitçe temizleyebilirsiniz.

► Kirlenen stor perdelerini evde temizlemek zor gelirse kuru temizleme yapan dükkanlara sunarak perdelerinizi temizleyebilirsiniz.

stor perde nasıl yıkanır

stor perde nasıl yıkanır Kaynek. mynet.com

AdminAdmin