YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2023 15:13

TOKİ İstanbul kurasında yeni etap!

TOKİ İstanbul kurasında yeni etap!

İlk Evim, İlk İşyerim projesinde İstanbul'a yapılması plan edilen 50 bin konuttan Tuzla'ya yapılacak 20 bin 920'sinin kura çekimi tamamlandı. Bugün ise Silivri Selimpaşa, Çatalca İstanbul TOKİ kura çekilişi gerçekleştirilecek. Peki, TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman? TOKİ İstanbul kura çekilişi neticeleri sorgulama nasıl yapılır? İşte TOKİ İstanbul kura takvimi 2023...
TOKİ İstanbul kurasında yeni etap! Selimpaşa ve Çatalca kuraları bugün çekiliyor: Tam 740 konut yeni sahiplerine kavuşacak
İlk Evim, İlk İşyerim projesinin İstanbulda yapılacak konutları amacıyla ilk kura çekimi Tuzla'da 16 Mart tarihinde başlamıştı. İstanbul'a yapılacak 50 bin konutun Tuzla'ya yapılacak 20 bin 920 adeti ve bin 45 yedek vatandaş amacıyla kura çekimleri tamamlandı. 16 Mart tarihinde başlayan ve 29 Mart tarihinde sona eren kura çekimine 475 bin 330 vatandaş katıldı. Tuzla'daki kura çekimlerinin sonrasında bugün 540 konut amacıyla Çatalca'da, 200 konut amacıyla Silivri Selimpaşa'da kura çekimleri yapılacak. Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler'e yapılacak 28 bin 340 konut amacıyla ise 1 Nisan ile 19 Nisan tarihleri arasında kura çekimi gerçekleştirilecek.

007

BAKAN KURUM: 1 NİSAN'DA BAŞLIYOR
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, resmî sosyal medya hesabından TOKİ eliyle hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi “İlk Evim” projesinde İstanbul amacıyla 50 bin sosyal konut kura çekiminin Tuzla’da tamamlandığını duyurdu. Bakan Kurum mesajında, “İlk Evim’de İstanbul Tuzla amacıyla 20 bin 920 hak sahibimizi belirledik. Sırada Çatalca, Selimpaşa var. Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler de 1 Nisanda başlıyor” ifadelerini kullandı.

TOKİ İSTANBUL KURA TAKVİMİ 2023
16 - 29 Mart 2023 Tuzla - 20 bin 920 konut
30 Mart 2023 Çatalca - 540 konut
30 Mart 2023 Silivri (Selimpaşa) - 200 konut
1 - 19 Nisan 2023 Arnavutköy, Başakşehir, Esenler - 28 bin 340 konut

034

İSTANBUL İLE KURALAR SONA ERECEK
Çatalca'da 540 ve Selimpaşa'da 200 konut amacıyla hak sahibi tayin kurası 30 Mart'ta Silivri Alibey Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirilecek. Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerinde inşa edilecek 28 bin 340 konut amacıyla hak sahibi tayin kurası ise 1- 19 Nisan tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu'nda noter huzurunda çekilecek. İstanbul kuralarının tamamlanmasının sonrasında "İlk Evim" projesi kuraları sona erecek.

TOKİ İSTANBUL KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ…

"KURADA ÇIKAN VATANDAŞLARIMIZI TUZLA'DA AĞIRLAMAKTAN MEMNUNİYET DUYACAĞIZ"
Kura çekimini değerlendiren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı "İlk evim, ilk iş yerim projesi kapsamında Türkiye genelinde 500 bin konut, 1 milyon konut arsası ve 50 bin iş konumunu amacıylae alan büyük bir projenin İstanbulda yapılacak konutlarının 20 bin 920 adeti Tuzla'da inşa edilecek. İlk kura çekimine de Tuzla'da başlandı. Ayın 16'sında başlayan ve biten kura çekimleri, bin 45 yedek kura çekimi ile tamamlandı. Böylesine görkemli bir projeye ev sahipliği gerçekleştirmekten sevinç duyduğumu ve 20 bin 920 vatandaşımızı aileleriyle eş güdümlü Tuzla'ya beklediğimizi, İnşallah projenin bitimi ile birlikte Tuzla'da kendilerini ağırlamaktan memnuniyet duyacağımızı ifade etmek istiyorum. Alt yapısı, standartları, donatıları ile görkemlie bir hayat seviyesine sahip olacak bu konutlarla birlikte İstanbul'un parlayan yıldızı olarak meydana çıkmış Tuzlamız çok daha çok bir ebat kazanacak. Şimdiden kendilerine hoş geldiniz diyorum" dedi.

010

"BU ZAMANA KADAR SÖZ VERDİĞİ PROJELER NASIL YAPILDIYSA, ORADAKİ KALICI KONUTLAR DA BİTECEK"
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Böylesine dünyada eşi benzer olmayan bir projenin kura çekimine deprem bölgesindeki kalıcı Konut çalışmaları nedeniyle Sayın Bakanımız ve TOKİ başkanımız katılamadı. Sayın Cumhurbaşkanımız verilen sözle, buradaki ilk evim ilk iş yerim projesinin sözünün tutulması, aynı vakitte deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarının sarılarak kalıcı konutların yapılması, nasıl bu vakte kadar söz verilen projeler yapıldıysa, aynı şekilde buradaki konutlar, oradaki kalıcı konutlar bitecek şeklinde" konuştu.

"HERKESİ TUZLA'YA YERLEŞMEYE VE YAŞAMAYA DAVET EDİYORUM"
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Yapılan Kura çekimleri ile gene söz verilip gerçekleştirileceğini bilen vatandaşlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın bu projesi amacıyla buradaydılar. Tüm kura çekilişleri bitti, İnşallah vatandaşlarımız amacıyla, ülkemiz amacıyla, milletimiz amacıyla hayırlı olmasını diliyorum. Herkesi Tuzla'ya yerleşmeye, hayataya ve hayat standardı yüksek bir ilçede hayataya çağrı ediyorum" dedi.


 

AdminAdmin