DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-04-2023 14:30

TIME dergisi seçti! Dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde yer aldı...

TIME dergisi seçti! Dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde yer aldı...

TIME Dergisi merakla beklenilen 'en etkili 100 şahıs' listesini açıkladı. Listede Haluk Levent, Özlem Türeci ve Uğur Şahin de yer aldı. Listenin açıklanmasının sonrasında ünlü sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Levent, mükafatı reddettiğini ve ABD'ye gitmeyeceğini duyurdu.
TIME dergisi seçti! Dünyanın en etkili 100 şahıssi listesinde yer aldı... Haluk Levent'ten açıklama: Ödülü reddediyorum
TIME dergisinin editörleri ve okurlarının oylarıyla tespit edilen 'en etkili 100 şahıs' listesi açıklandı. Bilim, sanat, iş, politika ve spor dünyasından isimlerin yer aldığı listede Haluk Levent, Özlem Türeci ve Uğur Şahin de yer aldı.

ss

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna lideri Zelenskiy'nin eşi Olena Zelenska, milyarder Elon Musk, futbolcu Leo Messi ve Kylian Mbappe, oyuncu Jennifer Coolidge ile Michael B. Jordan da listedeki ünlü isimler arasında yer aldı.

Listenin açıklanmasının sonrasında Haluk Levent, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu. Levent, mükafatı reddettiğini duyurduğu paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

cs

"Resmi açıklama geldi az önce. İngiltere Kralı Charles, ABD Başkanı Joe Biden, Elon Musk, Beyonce, Messi, Bella Hadid, Janet Yellen ile eş güdümlü en etkili 100 şahıs içine seçilmişim. Türkiye’den 182 şahıs önerilmiş. Editörler inceleme yapmış.

'İÇERİK BENİ ÜZDÜ'
Twitter’da dünya sıralamasındaki gücü. Görüntülenme ve iletişim gücü. Üye sayısı. Ahbap’ın geçmişte ve son depremdeki çalışmalar. Ama içerik beni üzdü. Referans olan şahıs, Türkiye Cumhuriyeti devletinin benim çalışmalarım üzerinden eleştirilmesi kabul edeceğim bir konu değil.

'ÖDÜLÜ REDDEDİYORUM'
Bu sebeple mükafatı reddediyorum ve Amerika’ya gitmeme kararı aldım. Deprem sürecinde bütün devlet kurumları, hükümet, bütün muhalefet, belediyeler ve 18 bin STK yani bütün ülke tek kalp olup herkes elinden geleni yapıyorken bu tartışmaların içine girmeme kararı aldım. Bilginize."
 

AdminAdmin