SİYASET
Giriş Tarihi : 24-03-2023 14:27

TBMM’nin 20 yıllık berberi AK Parti’den aday adayı oldu!

TBMM’nin 20 yıllık berberi AK Parti’den aday adayı oldu!

14 Mayıs seçim sürecinde partilerin milletvekili aday adayları da ilgi çekmeye devam ediyor. Bu kapsamda en çok konuşulan adaylardan biri de TBMM’de 20 senedir berber olarak vazife yapan Mümtaz Aslan oldu. Aslan, AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu söyleyerek “Berber olduğum amacıyla politikain amacıyladesin demektir. Halkın problemleri ile ilgilenmekte güzel bir şey. Vekil olursam onların sıkıntılarıyla da ilgileneceğim” dedi.

TBMM’nin 20 senelik berberi AK Parti’den aday adayı oldu! İşte ilk sözleri…
AK Parti'nin en çok ilgi çeken milletvekili aday adaylarından birisi de TBMM'de 20 senedir berber olarak vazife yapan Mümtaz Aslan oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 20 senelik berberi Mümtaz Aslan, Ak Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

TBMM’nin baş berberi Mümtaz Aslan, meslek hayatına 12 yaşında başladı. 23 yaşında iş yeri sahibi olan Aslan, 2003 senesinde Meclis’te berber olarak çalışmaya başladı. İlerleyen dönemlerde baş berber olarak vazife yapan Aslan, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan ve çoğu siyasi kişileri tıraş etti. Meclis’teki vazifeinden istifa eden Aslan, uzun seneler vazife yaptığı Ak Parti’den milletvekili aday adayı oldu.

2

DEMİREL, ÖZAL VE ERBAKAN’I TIRAŞ ETTİ
Meclis’te çalıştığı sürede tıraş ettiği siyasi şahıslardan bahseden Mümtaz Aslan, Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan gibi çoğu siyasi kişileri tıraş ettiğini söyleyerek, “Milletvekillerimi çok seviyorum, onlarda beni çok seviyor. Mesleğimi severek yapıyorum” dedi.

“TBMM’YE GELDİĞİM ZAMAN SORUNLARI ÇÖZECEĞİM”
Berber esnafının çok problemleri olduğunu ifade eden Aslan, “Çırakların olsun, kalfaların olsun, iş yeri olan dükkan sahiplerinin aslında çok problemleri var. Ben bunların problemlerinin hepsini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne geldiğim vakit en iyi şekilde çözüp, onlara yardımcı olacağım, en iyi şekilde onları temsil edeceğim” diye konuştu.

3

“BERBER OLDUĞUM İÇİN SİYASETİN İÇİNDESİN DEMEKTİR”
1984 senesinde Refah Partisi’nde politikaya başladığını dile getiren Aslan, “Mahalle teşkilatlarından başlayarak sokak sokak çalışmalarımız oldu. Erbakan hocam bize ne vazife verdiyse en iyi şekilde çalıştım. Milli görüşten yetişerek, politikain amacıyladen geldik. Siyasi hayatım devam ediyor, politika bitmez. Berber olduğum amacıyla politikain amacıyladesin demektir. Halkın problemleri ile ilgilenmekte güzel bir şey. İnşallah vekil olursam onların sıkıntılarıyla da ilgileneceğim” ifadelerini kullandı.
 

AdminAdmin