DÜNYA
Giriş Tarihi : 25-03-2023 11:23

Suriye'de sıcak saatler: ABD üssüne roketli saldırı düzenlendi!

Suriye'de sıcak saatler: ABD üssüne roketli saldırı düzenlendi!

Suriye'nin doğusunda tespit edilen Deyrizor'daki ABD'ye ait bir üsse düzinelerce füze isabet etti. ABD güçlerinin füzelerin geldiği yöne topçu ve füze atışı ile mukabelede varolduğu bildirildi.

Suriye'de sıcak saatler: ABD üssüne füzeli hücum düzenlendi!
Suriye'nin doğusundaki Deyrizor ilinde ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol ve Kuniko gaz sahası ile etrafına füze hücumları düzenlendi.

AA muhabirinin mahalli kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Deyrizor'da İran destekli yabancı terörist kümelerin varlık gösterdiği ortamlardan ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol ve Kuniko gaz sahalarına füze hücumları yapıldı.

ABD güçleri füzelerin geldiği yöne topçu ve füze atışı ile mukabelede bulundu.

Rusya'dan ilgi çeken 'nükleer savaş' açıklaması!
Rusya'dan ilgi çeken 'nükleer savaş' açıklaması!
SABAH SAATLERİNDE DE VURULMUŞTU
Deyrizor ilinde ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol sahası ve etrafına sabah saatlerinde de füze hücumları düzenlenmişti.

Pentagon Sözcüsü Ryder, günlük basın toplantısında, mahalli saatle 08.05 sularında Deyrizor'da ABD doğrultusundan Yeşil Köy olarak adlandırılan üsse 10 füzele hücum düzenlendiğini açıklamıştı.

gew

Suriye'de varlık gösteren ABD ve birlik güçlerine ait askeri noktalar, vakit vakit İran destekli yabancı terörist kümelerin varlık gösterdiği ortamlardan füze hücumlarıyla amaç alınıyor.

Pentagon'dan 'hücum' açıklaması!
Pentagon'dan 'hücum' açıklaması!
İRAN DESTEKLİ GRUPLARIN DEYRİZOR'DAKİ VARLIĞI
Deyrizor ili İran'dan Lübnan'a uzanan kara bağlantısını gerçekleştiren şehir konumunda bulunuyor. Irak ve Ürdün'den gelen boru hatları ve ticaret yolları da bu şehirten geçiyor.

Deyrizor il merkezi ve batısı, İran destekli kümelerin ve Rusya'nın sayesinde Kasım 2017'de DEAŞ'ın çekilmesinin sonrasında Esed rejiminin eline geçti.

sa

Rejimin kara kuvveti durumuna gelen İran destekli yabancı terörist gruplar, yoğun şekilde Deyrizor'da varlık gösteriyor.

Sünni Arapların yaşadığı Deyrizor'da konuşlu İran, Irak, Lübnan, Afganistan ve Pakistan kökenli grupları, İran Devrim Muhafızları Ordusu mensupları komuta ediyor.

Fırat Nehri'nin doğusunda kalan Deyrizor toprakları ise ABD destekli terör teşkilatı PKK/YPG'nin işgalinde bulunuyor. (AA)
 

AdminAdmin