YEREL
Giriş Tarihi : 27-03-2023 14:09

Son dakika | YRP'nin talebine AK Parti'den ilk gün itiraz!

Son dakika | YRP'nin talebine AK Parti'den ilk gün itiraz!

Son dakika haberi: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Yavuz, Yeniden Refah Partisi'nin (YRP) Cumhur İttifakı'na katılımı sürecinde "Masaya oturduğumuz birinci gün biz bir noktaya geldik" diyerek YRP'nin bir talebine başta sıcak bakmadıklarını belirtti. Yavuz ilaveten HÜDA PAR'a ortak listede kaç milletvekili verileceği sorusunu da yanıtladı. Üç devre kuralıyla alakalı ise Yavuz "değişim beklentisi" olduğunu vurguladı.

Son dakika | YRP'nin talebine AK Parti'den ilk gün itiraz! HÜDA PAR'a kaç vekil verilecek? Son ankette Erdoğan'ın oy oranını açıkladı... 'Ortak liste' ve '3 devre kuralı' mesajları
Son dakika haberi: Seçim gündemine ve AK Parti'nin adımlarına dair değerlendirmelerde tespit edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Yavuz, YRP'nin Cumhur İttifakı'na katılma sürecinde yaşananların perde arkasını anlattı. Yavuz'un açıklamalarında öne çıkan bir diğer nokta da 14 Mayıs'ta seçimlere AK Parti listelerinden girme kararı alan HÜDA PAR'a listede kaç milletvekili verileceği oldu. Yavuz, HÜDA PAR ile bugün de görüşeceklerini duyurdu. Öte yandan Yavuz, yaptırdıkları ankette Cumhurdiğernı Erdoğan ve AK Parti'nin oy oranlarını açıkladı.

11

"YRP İLE BİR NOKTAYA GELMİŞTİK, SON NOKTADA BİR PARÇA KOPAR GİBİ OLDU"
Yavuz'un CNN Türk'te katıldığı canlı yayındaki açıklamalarından satır başları şöyle:

YRP ile bir noktaya gelmiştik. Son geldiğimiz noktada bir parça kopar gibi oldu, sonra yine bıraktığımız noktaya geldik ve çok net bir uyuşma zemini oluştu. Her birimizin cumhurdiğernı adayı aynı olacak. Cumhurdiğernımız YRP'yi yine ziyaret edecek.

Kendi partinizde bile olan şeylerin diğer partiyle görüşürken olmamasını bekleyemezsiniz. Tüm sorun bunu pazarlığa çevirmemek.
Başlıksız-7

Masaya oturduğumuz birinci gün biz bir noktaya geldik. YRP birinci koşulu olarak "Biz partimizin logo ve ismiyle girmek istiyoruz" dedi. Biz açıkça "Böyle olmasa daha iyi olur" dedik.
"HİBRİT MODEL OLABİLİR Mİ DİYE KONUŞACAĞIZ"
YRP kendi logosuyla girecek. Belli ilkeler konusu ile alakalı anlaştık ama diğer hususları konuşacağız. Hibrit bir model olabilir mi diye bundan sonra da sorunyi konuşabiliriz. Belki bir parça daha hibrit modele gidilebilir, gidilmez; bunları konuşacağız. İşin esas noktalarında anlaştık ve ittifak kuruldu. Bundan sonra üzerine bir şey koyamasak bile belli bir noktadayız. Ama bundan sonra biraz daha üzerine koyabilirsek YRP'nin işine ileriki hem bizim işimize ileriki.

Kadın haklarına dair YRP'nin anormal bir öneriyi hiç olmadı.
"İTTİFAKTA ORTAK LİSTE KONUŞMADIK"
Millet İttifakı ortak liste amacıyla uğraşacak. Bizde 4 parti de kendi logosuyla girecek. Biz ortak liste oluşturma konusu ile alakalı bir araya gelip konuşmadık ama bundan sonra konuşmayacağız diyemem. Yeri gelirse konuşuruz. Karamollaoğlu'nun dediği gibi, Millet İttifakı 'ittifak içersinde ittifak'a baş yoracak.
HÜDA PAR'A KAÇ MİLLETVEKİLİ VERİLECEK?
Kendi logonuzla ayrı şekilde 81 ilde gitmenin mantığı da var ama bir yandan da o oyların boşa gitme olsılığı var.

HÜDA PAR'la çok basit oturduk, süratli şekilde ne yapacağımıza karar vereceğiz. Bugün de görüşeceğiz. Bizim listemizde yer vereceğiz, ideal bir sayıda olacak. 8-9 değildir. Türkiye'nin her yönü amacıyla geçerli.

HÜDA PAR çok net şekilde terörün her durumuna karşı olduklarını dile getiriyor.
123

ÜÇ DÖNEM KURALI
Değişim beklentisi var. Bunu çok iyi yöneteceğimizi düşünüyorum. Bunun karar makamı ben değilim, MKYK'dir. Sayın cumhurdiğernımız, MKYK hangi kararı verirse o en doğru karar olacak.
DEPREMZEDE VATANDAŞLARA '14 MAYIS' ÇAĞRISI: KAYDINIZI ORAYA ALIN
Mükerrer oy diye bir risk olamaz. Diyelim ki Hatay'dan, Kahramanmaraş'tan, Adıyaman'dan gitmiş, oradaki milletvekili azalır diye kaygı etmesin. 14 Mayıs'ta nerede bulunacaksanız lütfen kaydınızı o bölgeye alın. 395 bin kayıt alındı yaklaşık, bunun yüzde 72'si seçmen. 280 bin seçmen kaydını şuandan fiilen bulunacağı yere aldı. Bu sayıların içersinde Türk vatandaşı olmayanlar da var.
ANKETTEKİ OY ORANLARINI AÇIKLADI!
(Cumhurdiğernı Erdoğan'ın oy oranı) Bizim Ar-Ge diğernlığımızın yaptığı ankete göre yüzde 53'leri yakalayan bir tablo olduğunu görüyorum. AK Parti'nin ise yüzde 41'leri yakalayan bir tablo olduğunu, artış eğilimi olduğunu görüyorum.

Millet İttifakı'nda milletvekilliğinde kıyametin kopacağı tarih 9 Nisan'dır.

HDP ve PKK, Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurdiğernı olmasını istiyor.

AdminAdmin