EKONOMİ
Giriş Tarihi : 30-03-2023 14:52

SON DAKİKA: Asgari ücret ne kadar olacak? Son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi!

SON DAKİKA: Asgari ücret ne kadar olacak? Son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan söyledi!

Asgari ücretle alakalı son dakika haberleri peş peşe geliyor! Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, dün akşam basın mensuplarıyla yaptığı görüşmede asgari ücret amacıyla Temmuz ayını işaret etmişti. Vatandaşların 'Asgari ücrete zam ileriki mi?' incelemesi devam eder iken Bakan Bilgin'den bugün yeni bir açıklama geldi. Enflasyon vurgusu ilgi çekti. Asgari ücret bilmecesinde son sözü Erdoğan söyledi.


Son dakika asgari ücret haberleri... Mevcutta 8.506 TL olan asgari ücrete tekrar zam gelip gelmeyeceği en çok merak edilen husus başlıkları arasında yer alıyor. Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretle alakalı yeni bir açıklama yaparak enflasyonu işaret etti. Bakan Bilgin'in açıklamasının sonrasında Erdoğan asgari ücrete ara zam husussu ile alakalı temmuz ayını işaret ederek son noktayı koydu.

SON DAKİKA: ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM GELECEK Mİ? ERDOĞAN DUYURDU
Son dakika: Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin'den milyonların beklediği asgari ücret ile alakalı açıklama geldi. Bilgin, "Enflasyonda düşüş eğilimi devam ederse asgari ücrette planlama gereksinimi olmaz ancak Temmuz'da tekrar değerlendireceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise AK Parti Grup Toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Temmuzda asgari ücrete ara zam var" açıklamasında bulundu.
 

AdminAdmin