SİYASET
Giriş Tarihi : 31-03-2023 15:00

SON DAKİKA: Akşener'den kurşunlanan İYİ Parti binası önünde çok konuşulacak sözler!

SON DAKİKA: Akşener'den kurşunlanan İYİ Parti binası önünde çok konuşulacak sözler!

Son dakika haberi: İYİ Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı binasına sabah saatlerinde silahlı hücum düzenlendi. Kurşunlar binanın penceresine isabet etti. Saldırgan hadise yerinden kaçtı. Polis Merter'deki binada araştırmada bulunuyor. Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu hadisela alakalı açıklama yaptı. Öte yandan konuyla alakalı İstanbul Valiliği de bildirimde bulundu ve "Tahkikat başlatılmıştır" denildi. Akşener, parti binası önünde sert ifadeler kullandı.

Son dakika haberi: Zeytinburnu'nda belirleme edilen İYİ Parti İl Başkanlığı'na saat 10.30 sıralarında silahlı hücum düzenlendi. Saldırganın silahından çıkan kurşun, parti binasının camına isabet etti. İYİ Parti lideri Akşener'den çok sert açıklamalar geldi! Akşener, 'Beni korkutacak adam anasının karnından doğmadı' dedi.

gas

KURŞUN KOLTUĞA SAPLANDI! FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI
Parti binasındakilerin ihbarı üstüne hadise yerine çok sayıda polis geldi. Polis araştırma başlatırken saldırganın kaçtığı öğrenildi. Güvenlik kameraları inceleniyor.

Kaç el ateş edildiği bilinmiyor. Kurşunlardan biri bekleme salonu kısmına isabet etti. O merminin çekirdeği içerideki koltuğun beraberinde bulundu.

FsiIdo7XwAEMqp2

İYİ Parti İstanbul İl Sekreteri Alper Akdoğan ile görüştüğünü bildiren gazeteci Aytunç Erkin, "Kurşun ana giriş kapısındaki kafetaryalar alanında koltuğa saplanmış" diyerek fotoğrafını paylaştı.

FsiLIRlXoAAViPu

SON DAKİKA: İSTANBUL VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA
İstanbul Valiliği'nden oluşturulan bildirimde şu şekilde denildi:

"Bugün saat 11.00 sıralarında İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı görevlilerince Zeytinburnu İlçesi'nde belirleme edilen İl Başkanlığı binasına mermi isabeti bulunduğu ihbar edilmiştir. Yapılan ihbar üstüne; ivedilikle İl Güvenlik Müdürlüğü eksper ekipleri hadise yerine sevk edilerek, araştırma çalışmaları başlatılmıştır. Elde edilen ilk belirlemelere göre, İl Başkanlığı binası ile beraberindeki iş merkezi binasına mermi isabeti bulunduğu belirleme edilmiştir. Konuyla alakalı tahkîkat başlatılmıştır"

SİLAHLI SALDIRI SONRASI AKŞENER'DEN İLK SÖZLER!
Meral Akşener, sosyal medyadan yaptığı bildirimde 'Devri iktidarınızda; evime, dava arkadaşlarıma yönelen bütün hücumlar cezasız kalmıştı. Bugün de İstanbul İl Başkanlığımıza silahlı hücum düzenlendi Recep Bey! Tehditlerini görev bilerek üzerimize gelen kurşunları çek; şayet geleceksen, sen gel!' ifadelerini kullandı.

KURŞUNLANAN BİNANIN ÖNÜNDE NET MESAJ!
İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve İYİ Partili kurmaylarıyla eş güdümlü kurşunlanan il binasına geldi. Bina önünde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Akşener'in açıklamaları gündem oldu.

İşte Akşener'in sözleri...

'Seçime 1.5 ay kala Recep Bey'in tehdidi ardından parti binamız kurşunlanmıştır. Bunun manası şu, 'Bugünler iyi günlerin' sonra lince uğradım. Türkiye bir kabile devleti olamaz. Bu ucube sistem üzerinden yönetilemez. Siyasi partilerin seçime 1.5 ay kala korkutulmaya çalışılması kabul edilemez. Biz korkmayız, bu seçmene oluşturulan hakarettir.

'TÜRKİYE BİR KABİLE DEVLETİ OLAMAZ'
Meral Akşener'i korkutacak adam anasının karnından doğmadı. Tanrı'tan diğer bir şeyden korkuyorsam Tanrı beni kahretsin. Korkmuyorum Recep Bey! Ama sen Cumhurdiğernısın, bu ülkenin bütün bayanlarının bütün erkeklerinin namusunun şerefinin can güvenliğinin korunmasından mesulsun.

image_720

Evim basıldı beraat ettiler, lince uğradım beraat ettiler biliyorum ki mahkemelerin polislerin bunları yakalayamayacak. Aziz ulusim bu ucube sistemini sürdüremeyiz. Bugün bize yarın size! Evlatlarınız tehdit altında...'


KILIÇDAROĞLU: MERAL HANIM ASENA'DIR
CHP lideri Kılıçdaroğlu da Akşener ile görüştüğünü söyleyerek 'Meral Hanım kuvvetli bir liderdir, Asena’dır, bu tür korkutamazsınız. Faillerin hemen yakalanmasını ve yargı önüne çıkarılmasını bekliyorum.' dedi.

035d266c86e29fe97b08b4e170f4552c

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Buğra Kavuncu ise şunları kaydetti:

"2023 Türkiye'sinde; nefret dilinin, hakaretlerin, "beni kendinle uğraştırma" tehditlerinin neticesi budur. Bu ülkenin en büyük beka sorunu, bu nefret dilini yaygınlaştıran zihniyettir! Her şeye karşın yılmayacağız."

342c30f5898e346dcb4ecb426a471dac

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya paylaşımında "İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na oluşturulan silahlı hücumyı kınıyorum. Dostlarımıza işlemiş olsun dileklerimi iletirken, faillerin bir an önce adalete teslim edilmesi beklentimizin de altını çiziyorum" ifadelerine yer verdi.

ecb80c8a4a82eead96aa78e3a6dc95ff

"ARADAN 24 SAAT GEÇMEDİ"
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, hücum ardından Halk TV yayınına bağlanarak şu şekilde konuştu:

"Şimdi çok acı bu niye acı biliyor musunuz? Bu 21 senelik AK Parti iktidarının Türkiye’ye bakışının, Türkiye’nin idare anlayışının geldiği son aşama. Bu, AK Parti iktidarının sonudur. Fotoğrafı, öznesi ve rezaleti. Yani Erdoğan iktidarı... Dün, daha yeni, ülkenin cumhurdiğernı, anayasada tarafsızlık yemini etmiş olan, Türk ulusinin bütününe karşı TBMM’nin ulu kürsüsünde tarafsızlık yemini etmiş olan sayın Erdoğan Türkiye’nin 30 seneye yakından beri dimdik ayakta duran bir muhalefet partisi liderine, bayan politikacısine Sayın Meral Akşener’e o sözleri sarf etti. ‘Beni kendinle uğraştırma’ dedi ve tehdit etti.

Aradan belki 24 saat geçti geçmedi, İYİ Parti’nin İstanbul İl Başkanlığı kurşunlanıyor. Bu nasıl bir idaredir, bu nasıl bir iktidardır, bu nasıl bir utanmazlıktır! Türkiye’yi korkutmak istiyorlar. Türkiye korkmaz! Akşener’i korkutmak istiyorlar, en korkmayacak politikacı bu ülkede Sayın Meral Akşener’dir. İYİ Parti’yi korkutmak istiyorlar. İYİ Parti’nin tek bir neferi hiçbir zalimlikten tehditten korkmaz. Ama en muhimi ulus korkmuyor. Artık yeter bıktık bu nobranlıktan, bu kendisinden olmayan diye düşünen, herkesi tehdit eden anlayıştan. Sonunda il diğernlığını kurşunlanma adımına geldi. Bu idareden bundan sonra Türkiye yaka silkiyor ve seçimde bunun hesabını soracaktır."


 

AdminAdmin