FUTBOL
Giriş Tarihi : 30-03-2023 14:47

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan açıklama!

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan açıklama!

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Avrupa’da güzel işler yapmaya çalıştık, yaptık da. Ülkemize çok puanlar kazandırdık. Hem taraftarımıza hem de Türkiye’ye güzel maçlar seyrettirdik. Anadolu grupı olarak kusursuz işler yaptık. Oyuncularıma tek tek teşekkür ettim, aslında güzel günler yaşattılar" dedi.
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay'dan açıklama! "Avrupa’da kusursuz işler yaptık"
Sivasspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, resmi internet sitesine bildirimde bulundu. İlk olarak UEFA Avrupa Konferans Ligi’ndeki serüvenini değerlendiren Çalımbay, "Sivasspor’da en büyük amacım Avrupa’ya gitmekti. 3 sene üst üste Avrupa’ya gittik, çok güzel de işler yaptık ama bu işler öyle basit olmuyor. 2-3 günde bir maç oynamak mecburiyetinde kalıyorsunuz. Sıkıntılı günler yaşıyorsunuz ve herkesten evvelce sezonu açıyorsunuz. Hem ligi hem de Avrupa’yı aynı anda götürüyorsunuz. O vakit sakatlıklar, yorgunluklar, bıkkınlıklar oluyor. Bizi temel yoranlardan birisi de seyahat. Avrupa’dan buraya gelip 2 gün durarak yine deplasmana gitmek grupı yıpratıyor. Biz de elimizden geldiğince güzel işler yapmaya çalıştık, yaptık da. Ülkemize çok puanlar kazandırdık. Kulübümüze de parasal kazançlar gelmiştir mutlaka. Anadolu grupı olarak üst üste Avrupa’ya giden bir grup olduk. Hem taraftarımıza hem de Türkiye’ye güzel maçlar seyrettirdik. Anadolu grupı olarak kusursuz işler yaptık. Ben oyuncularıma tek tek teşekkür ettim, aslında güzel günler yaşattılar. İnşallah önümüzdeki sene da aynı şekilde devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

"LİGDE HİÇBİR ZAMAN UYGUN ON BİRİMİZLE MAÇA ÇIKAMADIK"
e985b9f2-9387-4740-84e3-0df9dc962962

Lig ve Avrupa maçlarının aynı anda ilerlemesinin çok zor olduğunun altını çizen Çalımbay, "Fiorentina ile deplasmanda oynadığımız maçın ardındannda sabah 07.30’da Sivas’a geldik. Akşama doğru antrenmanımız vardı. Oyuncuların yorgunluğu ve uykusuzluğundan kaynaklı antrenmanı iptal ettik. Arkasından 1,5 gün sonra İstanbul deplasmanına gittik. Orda da rotasyona gittik, birtakım arkadaşlarımızın sorunları vardı. O maçtan döndük Sivas’ta Avrupa maçımızı oynadık. Ligde hiçbir vakit uygun on birimizle maça çıkamadık. Yine de elimizden geldiğince güzel maçlar kazandık. Deprem evveli Alanya’yı deplasmanda, Beşiktaş’ı burada yendik. Gayet iyi gidiyorduk. Deprem ardından maçlar iptal edildi. Ondan sonra bu tempoyu yakalamak amacıyla çok uğraşmamız gerekiyordu. Bundan kaynaklı ligde dediğim sorunlar oluyordu" ifadelerini kullandı.

"HAZIRLIK MAÇI OYNAMALIYIZ"
fb63e5bd568d4c8993750b3114bde042

Çalımbay, lige verdiği aralarda hazırlık maçı yapmakta sorun yaşadıklarını söyleyerek şunları söyledi:

"Bizim hazırlık maçı oynamamız gerekiyor. Şu anda bile oynayamıyoruz. Çevremizde oynayabileceğimiz bir grup yok. En büyük sorunmız bu bizim. Maç yapamamamız bizim aleyhimize oluyor. Bize en yakın olan Tokatspor ve Sivas Belediyespor ile oynuyoruz. Kayserispor ile yoğunluk nedeniyle anlaşamıyoruz. Biz ligde iyi yerlere geleceğiz. Buna yürekten inanıyorum. Takımıma da güveniyorum. Tabi bir de Türkiye Kupası var. Bizim en büyük hedeflerimizden bir tanesi. Bu arada sakat arkadaşlarımızın iyileşip gelmesi bizi çok sevindirecek."
 

AdminAdmin