KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 18-12-2022 23:18

Sararmış tuvalet taşlarını anında bembeyaz yapacak

Sararmış tuvalet taşlarını anında bembeyaz yapacak

Temizlik hem sağlığımız hatta hoş bir manzara amacıyla ehemmiyet taşımaktadır. Birçok kısmın hijyenikliği basit olsa da birtakım yerleşmiş pislikleri temizlemek son derece zor olan olmaktadır. Genellikle tuvalette oluşan sararmalar tuvaletin pis görünmesine yol açar. Sararmış tuvaletleri beyazlatmak amacıyla alttaki tekniği tecrübe edinebilirsiniz.

Sararmış tuvalet taşı temizlikte en rahatsız olunan haller arasında bulunuyor. Tuvaleti temizlemenize karşın geçmeyen sararmış görüntü tuvaletin pis gözükmesine namacıyla olur. Herhangi bir bayan bu hali revizyonk amacıyla sararmış tuvaletler nasıl beyazlatılır incelemeleri yapıyor. Öncelik ile tuvalet taşının namacıyla sarardığını öğrenmek ve bu faktörlerden kaçınmak ehemmiyet taşımaktır.

TUVALET TAŞI NİÇİN SARARIR?
Ekran görüntüsü 2022-12-15 134454

Her kullanımdan sonra sifonun çekilmemesi
Meyve suyu,çay gibi daha çoğu şeker ve renklendirici sahibi olan meşrubatlarin dökülmesi
Temizlikte sarfedilen malzemelerin niteliğizliği
Klozetin ya da yer taşının niteliğizliği ve sararmaya uygun olması
SARARAN TUVALETİ BEMBEYAZ YAPACAK ÇÖZÜM
KARBONAT VE SİRKE
Ekran görüntüsü 2022-12-15 134454

Doğal bir teknik olarak karbonat ve sirke tuvalet taşı hijyenikliğinde yeterlidir. Karbonatı tuvalet taşına döktükten sonra sirkeli suyu üstüne boşaltıp durulama prosedürünü gerçekleştirin. Aynı biçimde limon suyu ve karbonat karışımını da sararmaya karşı tesirli bir teknik olarak kullanabilmeniz olası.

LİMON TUZU
Ekran görüntüsü 2022-12-15 134606

1 litre su içerisine 3 çorba kaşığı limon tuzunu ekleyin ve bu formülü kaynatın. Tuvalet fırçasını sağa sola hareketlerle klozetin içersindeki suyu azaltınız. Oluşan kireçleri temizlemek ya da kireç oluşumunu önlemek amacıyla kaynattığınız karışımı klozete dökün.

DİŞ MACUNU
Ekran görüntüsü 2022-12-15 134628

Diş macunu tüketimi da bir diğer mühim natural temizlik teknikleri arasında bulunuyor. Siyah ve sararan bölgelere bolca diş macunu uygulayın ve tuvalet fırcası ile iyice ovalayın. Siyah bölgeler derz aralarında ise eski bir diş fırçası kullanın. Bu teknikleri kullanırken suyun sıcak olmasına ilgi edin bu yolla son derece tesirli neticeler alabilmeniz olası olacaktır.
Kaynak. mynet.com 

AdminAdmin