YEREL
Giriş Tarihi : 22-03-2023 12:15

Ramazan ayının ilk gününe dikkat!

Ramazan ayının ilk gününe dikkat!

Yağışlı havalar yine geri dönüyor, üstelik yağmur bulutlarının nerdeyse 81 ilde gökyüzünü kaplaması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta sonu düşen hava sıcaklıkları, hava haline dair değerlendirmelerini paylaşan Bünyamin Sürmeli'ye marttan nisana geçerken dalgalı bir seyir izleyecek. Ramazan ayının ilk günü olan 23 Mart hava hali ön görüleri de dışarı çıkacaklar amacıyla ehemmiyet taşıyor.
Ramazan ayının ilk gününe dikkat! Yağmur bulutları bütün Türkiye'de: Nisandan marta geçerken sıcaklıklar...
Kurak geride bıraktığımız kış mevsiminin sonrasında mart ayında etkili olan yağışlar devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere yurdun nerdeyse bütününde yağmur beklenirken deprem bölgesi amacıyla de Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden ikaz var. Öte yandan ayın son günlerindeki soğuklar çoğu noktada kar yağışı yapabilir. İşte hava haline dair son değerlendirmelerin ayrıntıları...

Saatlik, günlük, haftalık ve 15 günlük çeşitli hava hali amacıyla şehrini seç.

Şehir Seç
thumbs_b_c_e98caa12c00a5cf95a0653019bbe2404

SICAKLIKLAR DÜŞECEK! KAR İHTİMALİ VAR
YouTube hesabından yaptığı açıklamalarla yurttaki hava hali gelişmelerini paylaşan Bünyamin Sürmeli, mart ayının son günlerinde hava sıcaklıklarının düşeceğini söyleyerek "Ayın son günlerindeki soğukların Bolu çevreleri, Sivas dolayları, İç Anadolu yüksekleri, Karadeniz'de çoğu nokta amacıyla, Doğu Anadolu amacıyla kar yapma mümkünlülüğü var" diye konuştu.

thumbs_b_c_8c5738356723b96e498fd454e7db7f5a

İstanbul'da geride bıraktığımız hafta sonucundaki hava sıcaklıklarının ve yağışlarının geri döneceğini aktaran Sürmeli "Marmara, İstanbul yine geride bıraktığımız hafta sonucunda üşüdüğü gibi 10-12 derecelere bir daha inip rüzgarla birlikte hissedilen değerlerini biraz daha aşağı çekip biraz üşüyebilecek gibi" dedi.

Nisan ayında yağışların mevsim normallerinde olması beklentisini dile getiren Sürmeli'ye göre sıcaklıklardaki seyir ise şöyle:

"Sıcaklıklarda normallerin üstündeyiz sıklıkla, ayın son günlerinde normallerin altına inmeye başlıyoruz. Nisanın ilk günlerini geçirdikten sonra nisanın kalanında ya normallerde ya normalin üstünde olacağız sıklıkla."

thumbs_b_c_62f5ecf1ede6321732093486f8503a40

YURT GENELİNDE HAVA YAĞIŞLI
Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Sivas hariç), Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Adana'nın kuzey ve doğusu, Osmaniye, Erzurum çevreleri, Kahramanmaraş'ın batısı ve Hatay'ın batı kesimlerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

thumbs_b_c_1e9d8b18d8ee5aa9cfea0d8c06755465

Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don hadiyi görüleceği ön görü ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi riski bulunuyor.

RAMAZANIN İLK GÜNÜ
Ramazan ayının ilk gününde dört bir birlikteinde gökyüzünde yağmur bulutları bekleniyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Trabzon, Bursa, Mersin, Kocaeli, Erzurum, Gaziantep başta olmak üzere nerdeyse 81 ilde yağışlar görülecek.
Hava sıcaklıkları ise Türkiye çapında 10-12 seviyesinde seyredecek.

23.03
 

AdminAdmin