EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-11-2022 13:03

Musk'ın çılgın Vine fikri!

Musk'ın çılgın Vine fikri!

Twitter'ı satın alan Elon Musk, kritik kararlar almayı sürdürüyor. Musk, yaptığı bir paylaşıma göre ise deli bir fikri gerçeğe dönüştürecek gibi. Ünlü milyarder Twitter hesabından bir Vine anketi yayınladı. Bu anket ardından ortalık resmen karıştı. Twitter'ın 6 saniyelik videolar çekmeye izin veren platformu Vine bir devreye damgasını vurmuş, Türkiye de başta olmak üzere çoğu ülkede Vine fenomenlerini meydana çıkarmıştı.
Elon Musk anket

Elon Musk Twitter'ı satın aldığından beri sular durulmuyor. Twitter'daki ilk günlerine süratli başlayan ünlü milyarder, CEO Parag Agrawal başta olmak üzere çoğu yöneticiyi işten çıkardı. Bu işten çıkarmaların devamının geleceği gibi çoğu enteresan iddia meydana atılırken, Elon Musk çok mühim bir tweet paylaştı. Bu tweet'in ana hususu Twitter'ın bir devreye damgasını vuran video platformu Vine'dı.

BİR DÖNEMİN ÜNLÜ PLATFORMU: VINE
Vine, kullanıcıların 6 saniyelik videolar çekmesine imkân tanıyordu. Kısa sürede dünya genelinde yüksek kullanıcı sayılarına ulaşan Vine'da Vine fenomenleri de meydana çıkmıştı. Fakat Twitter'ın en ünlü platformlarından birisi durumuna gelen Vine'ın 27 Ekim 2016 tarihinde kapanacağı duyurulmuştu.

ELON MUSK'TAN VINE ANKETİ
Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Twitter hesabından paylaştığı bir anket ile Vine'ı yine gündeme getirdi. Ünlü milyarder, takipçilerine Vine'ın geri gelmesini isteyip istemediklerini sordu. Vine'ı geri getirme fikri, Twitter kullanıcılarından destek gördü. Biz bu haberi hazırlarken Musk'ın anketinde sarfedilen 2 milyondan çok oyun %69,7'si Vine'ı geri getirme düşüncesine sıcak bakıyordu.

Elon Musk anket

VINE TIKTOK'A RAKİP OLABİLİR
Elon Musk'ın anketine bir kullanıcı cevap verdi ve "Bunu yapsaydın ve aslında TikTok ile rekabet etseydin bu çok komik olurdu" dedi. Musk ise kullanıcıya "TikTok'tan daha iyi bir duruma getirmek amacıyla ne yapabiliriz?" diyerek cevap verdi. Bu da Musk'ın Vine'ı geri getirerek TikTok'a rakip bir platform meydana getirmek istediğini gösterdi. Kaynak. mynet.com

AdminAdmin