DÜNYA
Giriş Tarihi : 22-02-2023 21:01

Mucize bebek dünya gündeminde...

Mucize bebek dünya gündeminde...

Enkaz altında doğan ve bütün ailesini depremde kaybeden mucize bebek Afra bundan sonra halası ve eniştesi ile birlikte. Dünyanın konuştuğu bebek bundan sonra güvenilir ellerde olmasına karşın aile derme çatma bir çadırda hayat mücadelesi veriyor.
Suriye'de bir yıkıntı altında doğan ve kurtarıldığında hala göbek bağı ile annesine bağlı olan 'Afra bebek' haftalardır dünya gündeminde...

Annesi, babası ve 4 kardeşi depremde hayatını kaybettikten sonra kimsesiz kalan ufak bebek yıkıntı altından kurtarıldıktan sonra Afrin'deki bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Mucize bebek dünya gündeminde... Artık emin ellerde ama gene evsiz

BİNLERCE KİŞİ EVLAT EDİNMEK İSTEDİ, HALASINA VERİLDİ
Uluslararası ajanslar bebeğin görüntülerini yayınladıktan sonra dünyanın dört bir yanından hastaneye telefon yağdı, binlerce şahıs bebeği evlat edinmek istedi.

Hastane görevlileri bebeği kaçırma girişimleri bulunduğunu açıklayarak özel emniyet önlemleri aldıklarını duyurdu.

Küçük bebek oluşturulan DNA taramaları ardından hayatta kalan tek akrabası halası ve onun kocasına verildi.

Arama kurtarma ekiplerinin mucize manasına gelen 'Aya' adını verdikleri bebek 2 hafta süren işlemler sonucunda yeni ailesine kavuştu.

Mucize bebek dünya gündeminde... Artık emin ellerde ama gene evsiz

ARTIK EMİN ELLERDE AMA YİNE EVSİZ
Mucize bebeğin eniştesi Khalil al-Sawadi Associated Press (AP) Haber ajansına yaptığı bildirimde ona annesinin adı olan 'Afra' adını verdiklerini açıkladı ve ufak bebeği kendi çocuklarından ayırmayacağını söyledi.

Depremde umudun bir simgesi durumuna gelen Afra bebeğin sonucunda güvenilir ellerde bulunduğu haberi dünya gazetelerinin manşetlerini süsledi.

Mucize bebek dünya gündeminde... Artık emin ellerde ama gene evsiz

Hatay'da peş peşe ortaya gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremler Suriye'de hasar görmüş binaların da yıkılmasına niçin oldu. 
Afra bebeği evlat edinen halası ve eniştesi şimdi akrabaları ile birlikte derme çatma bir çadırda kalıyor. Kaldıkları çadırda AFP haber ajansına konuşan enişte, Khalil al-Sawadi, 'o benim dünyam' dedi ve ufak bebeğin kuzenleri ile eş güdümlü büyüyeceğini söyledi.

Karısının da birkaç gün evvelce doğum yapmasına karşın zamanlarının fazlasını Afra bebeğe ayırdıklarını izah eden enişte, "Onu evlat edinebileceğimizi söylediği an çok sevindik, tanım edilemez bir duyguydu" ifadelerini kullandı.
 

AdminAdmin