SİYASET
Giriş Tarihi : 28-03-2023 13:13

Memleket Partisi’nden Erdoğan’ın adaylığına itiraz

Memleket Partisi’nden Erdoğan’ın adaylığına itiraz

Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adaylığına dair Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) itiraz dilekçesi verdi. Memleket Partisi; İYİ Parti, DEVA Partisi ve Halkın Kurtuluş Partisi’nden sonra Erdoğan’ın adaylığına dair YSK’ya itiraz dilekçesi yayınlayan dördüncü parti oldu.
Memleket Partisi Genel Sekreteri Halil İlker Çelik ve yanında heyet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adaylığına dair YSK’ya itiraz dilekçesi sundu.

Seçim takvimine göre bugün itibarıyla resmi gazetede geçici cumhurbaşkanı adaylarının listesinin yayımlandığını anımsatan Çelik, "Aday listelerine itiraz da bugün başlamış oldu. Biz de Memleket Partisi olarak itirazımızı yaptık. 101'inci maddenin 2'nci fıkrasında bir kimse en çok 2 defa cumhurbaşkanı seçilebilmekte. Fakat Sayın Cumhurbaşkanı 3'ncü defa aday oldu. Bu meşru olarak olası değil. Bu amaçla itirazlarımızı sunduk" dedi.

Memleket Partisi; İYİ Parti, DEVA Partisi ve Halkın Kurtuluş Partisi’nden sonra Erdoğan’ın adaylığına dair YSK’ya itiraz dilekçesi yayınlayan dördüncü parti oldu.
 

AdminAdmin