EKONOMİ
Giriş Tarihi : 29-10-2022 16:03

kurtulmanızı sağlayacak en etkili bitkisel kürler

kurtulmanızı sağlayacak en etkili bitkisel kürler

Yüzde çıkan istenmeyen tüyler hanımlar için oldukça rahatsız edici olabiliyor. Bu tüyler çoğu zaman hormonal bozukluklar nedeniyle meydana geliyor. Hanımlar yüzlerindeki tüyler için naturel çözümler arıyor. Yüz tüylerimden iyi mi kurtulurum? Diye araştırmalar yapıyorsanız bu bitkisel çözümlere bakabilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2022-10-26 154107

Hanımlarda görülen yüz tüyleri birçok nedene bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu tüylerin alınması için çok çeşitli yöntemler bulunur. Lazer epilasyon en etkili yöntemlerdendir. Sadece cildine bu biçim işlemler yapmış oldurmak istemeyen hanımlar yüz tüyleri için bitkisel kürleri tercih etmektedir. Bitkisel kürler de istenmeyen tüyler için etkili sonuçlar sağlamaktadır. Geçmeyen yüzdeki tüyler için kesinlikle doktora gitmeniz gerekmektedir.

YÜZ TÜYLERİNİ GEÇİRECEK BİTKİSEL ÇÖZÜMLER
YULAF EZMESİ + BAL + LİMON
1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
2 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı limon suyu
Yulaf ezmesi, kaşıntı ve tahriş gibi biroldukça cilt rahatsızlığı için harikadır ve özellikle peeling için iyidir. Bal ve limon suyu ile karıştırıldığında tüylerin dökülmesine de destek sağlar. Tüm bu malzemeleri bir macun haline getirmeniz, kıllı bölgeye sürmeniz ve 15 dakika orada bekletmeniz gerekiyor. Haftada bir veya iki kere yapın. Ortalama bir ay sonrasında neticeları görmeye başlayacaksınız.

ŞEKER + SU + LİMON SUYU
Ekran görüntüsü 2022-10-26 153949

1 su bardağı şeker
1/4 bardak limon suyu
1/4 su bardağı su
organik ağda olarak malum bu yöntem için 3 malzemeyi karıştırıp kaynatın ve macun haline getirin. Kılların olduğu bölgeye sürüp çekin. 1- 1,5 ayda bir tekrarlayın.

PAPAYA + SÜT
Ekran görüntüsü 2022-10-26 154024

Yarım su bardağı papaya posası
1 yemek kaşığı süt
Papaya , kıl köklerini genişletebilen ve kılların naturel olarak dökülmesini elde eden bir enzim olan papain ihtiva eder . Ayrıca sütün içindeki laktik asit epidermisi ( cildin dış tabakası) yok ederek daha pürüzsüz, daha parlak bir ten rengine haiz olmanızı sağlar. Kalın bir macun yapmak için papayayı sütle karıştırın ve arkasından yüzünüze uygulayın. Cildinize masaj yapın, yaklaşık 15 dakika bekletin ve peşinden durulayın. İşlemi haftada bir kez tekrarlayın.

ARPA + LİMON SUYU + SÜT
Ekran görüntüsü 2022-10-26 154107

3 kaşık arpa tozu
2 kaşık limon suyu
3 kaşık süt
Misket limonu suyu cildinizin gözeneklerini sıkılaştırırken , arpa cildi eksfoliye edecek ve istenmeyen yüzdeki tüyleri temizleyerek büyümesini yavaşlatacak ve bununla beraber cildi yumuşatacaktır. Malzemeleri karıştırıp kıl olan bölgeye haftada bir uygulayın. 15 dakika bekletip yıkayın.

YUMURTA + ŞEKER + MISIR UNU
Ekran görüntüsü 2022-10-26 154218

1 yumurta
1 yiyecek kaşığı şeker
½ yemek kaşığı mısır unu
Bu malzemeleri bir kapta karıştırırsanız, epilasyon için etkili bir soyulabilir maske oluşturabilirsiniz. Yumurta akı cilt tonunuzu iyileştireceği ve yüzünüzde epilasyon sürecine yardımcı olan ince bir film oluşturacağı için burada çok önemlidir. Kaynak. mynet.com 

 

AdminAdmin