SİYASET
Giriş Tarihi : 21-03-2023 16:27

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi ziyaret edecek mi?

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi ziyaret edecek mi?

Türkiye ismim ismim seçimlere giderken siyasetin gündemi de hareketlendi. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüşebileceği aktarıldı. Kulislere göre CHP'li kurmayların 'Tüm siyasi partiler ziyaret edilirken Memleket Partisine gitmemek olmaz' dediği aktarıldı.

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'yi ziyaret edecek mi? Kulislerde bu konuşuluyor: CHP'li kurmaylar...
Türkiye, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere kilitlendi. Millet İttifakı'nın adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüşeceği iddia edilmişti. İddia siyasetin gündemini hareketlendirirken Memleket Partisi'nden gelen bir açıklamayla ziyaretin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

thumbs_b_c_965cafe8f02d1adc785998165adcf64e

CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Ankara kulislerinde konuşulanları aktardı. Kılıçdaroğlu'nun İnce'yi ziyaretiyle alakalı olarak Canova, "Edindiğim verilere göre Kılıçdaroğlu, bütün siyasi partilere gidecek ama bir güne ya da 1 haftaya sıkıştırmak yerine bütün bir kampanyaya yaymayı planlıyor. Dolayısıyla her hafta belirli oranda siyasi partiyi ziyaret etmesi öngörülüyor" dedi. Açıklamasının devamında Canova, "CHP'li kurmaylar, 'Tüm siyasi partiler ziyaret edilirken Memleket Partisine gitmemek olmaz' diyor. O kapı açık bırakılıyor. Bir haftalık vakit içinde yok ama bu olmaz manasına gelmez deniyor" diye konuştu.

Canova'nın açıklamasından satır başları:

"CHP kulislerinin nabzını tuttum. Muharrem İnce'nin adaylığı ile alakalı olarak 'Bu gayet normal' diyorlar. Kendi siyasi partisi var, bir genel başkan olarak adaylığını koyabilir, buna kimse karşı koyamaz noktasında CHP. Adaylıktan çekilmesi tarafında bir girişimde bulunulacak mı, bulunulmayacak mı, Kılıçdaroğlu'nun adaylığını ne yönde etkiler gibi tartışmalar var.

"SONUÇLAR ÜZERİNDEN MESAJLAR VERİLEBİLİR"
Çekilmesi tarafında CHP'den Muharrem İnce'ye bir talep gitmeyecek ama çekilmemenin sonucunu da taşıyamaz gibi bir mesaj veriliyor. Bu vakitçte İnce'ye çekilmemesi halde meydana gelebilecek neticeler üzerinden mesajlar verilebilir. CHP'liler Kılıçdaroğlu'nun adaylığını düşünüldüğü gibi etkilemeyeceği düşüncesindeler.

"O KAPI AÇIK BIRAKILIYOR"
Tüm bu bakış açısına karşın İnce ile bir görüşme yapılır mı? Dün, kulislere yansımıştı. Gidip görüşeceği, randevu aldığı daha sonra şunlar yalanlanmıştı. Edindiğim verilere göre Kılıçdaroğlu, bütün siyasi partilere gidecek ama bir güne ya da 1 haftaya sıkıştırmak yerine bütün bir kampanyaya yaymayı planlıyor. Dolayısıyla her hafta belirli oranda siyasi partiyi ziyaret etmesi öngörülüyor. Edindiğim verilere göre Memleket Partisine ziyaret bu bir haftalık vakit içinde yok ancak CHP'li kurmaylar, 'Tüm siyasi partiler ziyaret edilirken Memleket Partisine gitmemek olmaz' diyor. O kapı açık bırakılıyor. Bir haftalık vakit içinde yok ama bu olmaz manasına gelmez deniyor. Kampanya zamanı içinde belirlenecek bir vakitte İnce ile görüşebileceği halen ifade ediliyor."

AdminAdmin