GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2023 13:47

Katil, adli tıp önünde böyle beklemişti!

Katil, adli tıp önünde böyle beklemişti!

İstanbul'da çalılık alanda geçen sene Pınar Damar'ın cansız vücudu bulunmuştu. Cinayette katil zanlısı ise Damar'ın kuzeninin eşi bulunduğu meydana çıkmıştı. İddianame ile alakalı açıklama yapan avukat Esin Yeşilırmak, Metin A.'nın Damar'ı öldürmeden evvelce cinsel hücum eylemi gerçekleştirdiğini ifade etti.

Olay, İstanbul Bağcılar'da geçen sene meydana gelmişti. Ailesi doğrultusundan kayıp müracaatı oluşturulan Pınar Damar'ın çalılık alanda cansız vücudu bulunmuştu. Cinayette katil zanlısı ise Damar'ın kuzeninin eşi bulunduğu meydana çıkmıştı. Metin A., Adli Tıp Kurumu önünde başka aile üyeleri ile beklerken gözaltına alınmıştı. İddianame ile alakalı açıklama yapan Avukat Esin Yeşilırmak, Metin A.'nın Damar'ı öldürmeden evvelce cinsel hücum eylemi gerçekleştirdiğini ifade etti.

pinar-damar-cinayetinde-dava-acildi-saniga-2-kez-agirlastirilmis-muebbet-hapis-talebi_8478_dhaphoto3

PINAR DAMAR'IN CANSIZ BEDENİ BULUNMUŞTU
Geçen sene 18 Temmuz tarihinde Küçükçekmece'de ailesi doğrultusundan kayıp müracaatında bulunulan Pınar Damar (32), bir gün sonra Bağcılar'da çalılık alanda öldürülmüş olarak bulunmuştu. Cinayet Ofis Amirliği doğrultusundan olayla alakalı başlatılan soruşturmada, vakanın şüphelisi olan kuzeninin kocası Metin A., Adli Tıp Kurumu önünde başka aile üyeleri ile beklerken gözaltına alınmıştı. Pınar Damar'ın kuzeninin eşi olan Metin A., emniyetteki işlemlerinin sonrasında Bakırköy Adalet Sarayı'na sevk edilmiş 'Nitelikli kasten öldürme' suçundan çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliği doğrultusundan tutuklanmıştı.

pinar-damar-cinayetinde-dava-acildi-saniga-2-kez-agirlastirilmis-muebbet-hapis-talebi_8478_dhaphoto5

İSTENEN CEZA BELLİ OLDU
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı doğrultusundan hazırlanan iddianamede, sanık Metin A.'nın, Pınar Damar'ı öldürmeden evvelce, cinsel hücumda varbulunduğu belirleme edildi. Metin A. ile alakalı 'Kadına karşı kasten öldürme', 'Cebir Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma' ve 'Nitelikli Cinsel Saldırı' suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet ve 5 sene hapis cezası ile cezalandırılması istendi. Yargılama Haziran ayında başlayacak.

pinar-damar-cinayetinde-dava-acildi-saniga-2-kez-agirlastirilmis-muebbet-hapis-talebi_8478_dhaphoto1

"PINAR'I BÜTÜN GÜN TAKİP ETMİŞ"
İddianame ile alakalı açıklama yapan Avukat Esin Yeşilırmak, Metin A.'nın gün boyu Pınar Damar'ı takip ettiğini söyleyerek "İddianamede eksikler var. Sanığın ağzından yazılan cümleler var. Bunlardan biri, 'Ben sosyal medya paylaşımını görerek o bölgeye gittim' şeklinde. Esasında tanıklar dinlendiğinde görülüyor ki Pınar'ı bütün gün takip etmiş. Bize göre planlayarak ve tasarlayarak işlediği bir cinayet. Adım ismim iş yerinden çıkışını, benzinliğe gidişini, takip etmiş. Hepsi kameralara yansımış durumda. Delillerle meydana çıkacak. Sanık bütün bayan cinayetlerinde söylenen savunmayı yapmış; 'Erkekliğime laf etti, tahrik etti bir anda oldu' demiş. Bu bizim çok herkezin bildiği çok duyduğumuz bir savunma. Bu suçtan kurtulmaya, ceza indirimi almaya yönelik bundan sonra ezberlenmiş bir savunma. İddianamede rastgele bir şekilde, haksız tahrik indirimi istenmiyor. Cezalar indirimsiz olarak talep edilmiş. Mahkemede de indirimsiz olarak cezalandırılmasını talep edeceğiz" dedi.

pinar-damar-cinayetinde-dava-acildi-saniga-2-kez-agirlastirilmis-muebbet-hapis-talebi_8478_dhaphoto7

"ÖLDÜRMEDEN ÖNCE CİNSEL SALDIRI"
Avukat Esin Yeşilırmak, Metin A.'nın Damar'ı öldürmeden evvelce cinsel hücum eylemi gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Öldürmeden evvelce cinsel hücum eylemi de gerçekleşmiş. Sanık bunu hiç kabul etmedi. Buna dair rastgele bir savunma yapmadı. Adli Tıp raporları ve iddianamede yazılan kısımlardan, cinsel hücum eyleminde öldürüldüğünü görüyoruz. Tasarlayarak öldürmenin detaylarının araştırılmasını istiyoruz. Bütün bayan cinayetlerinde savunduğumuz şey rastgele şekilde haksız tahrik, iyi hal indirimi adı altında verdiği hiçbir indirimin uygulanmamasını istiyoruz. Pınar amacıyla adaletin sağlanmasını istiyoruz. Hep eş güdümlü Pınar'ın adaletini sağlamak amacıyla uğraşacağız. İddianamede ağırlaştırılmış müebbet ve cinsel hücum eyleminden cezalandırılması talep ediliyor. Hem de bireyi Hürriyetinden yoksun bırakmak suçundan da ceza isteniyor. Bizim amacıyla sevk maddelerinde kusur var. Dosyanın neticesinde da gene indirimsiz bir ceza bekliyoruz. İlk duruşma 8 Haziran'da Bakırköy Adliyesi'nde olacak. Bütün bayanların, Pınar amacıyla adalet sağlamak isteyen her bireyin katılımını bekliyoruz" diye konuştu.
 

AdminAdmin