TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-03-2023 12:13

Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da okullar ne zaman açılacak?

Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da okullar ne zaman açılacak?

Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay amacıyla son dakika açıklaması Mahmut Özer doğrultusundan yapıldı. Bakan Özer 4 ilde eğitim kademeli olarak başlayacağını belirtti. Deprem bölgesinde okulların ne vakit açılacağı araştırılıyor. Peki, Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da okullar ne vakit açılacak? İşte deprem bölgesindeki okulların açılış tarihi...
Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da okullar ne vakit açılacak? Bakan Özer açıkladı! İşte Deprem bölgesindeki okulların açılış tarihi...
Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'daki okullara dair sın dakika açıklaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş odaklı 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler ardından 4 ilde kademeli olarak eğitime başlanacağını belirtti. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'nın birtakım ilçelerinde 27 Mart itibariyle yüz yüze eğitim başlayacak.

Deprem bölgesinde okullar ne vakit açılacak? Kahramanmaraş, Hatay, Adana’da okulların açılma tarihi belli mi?

DEPREM BÖLGESİNDE OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Milli Eğitim Bakanı Özer, yaptığı bildirimde "Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizin birtakım ilçelerinde 27 Mart itibariyle yüz yüze eğitim başlayacak." ifadelerini kullandı.

BAKAN ÖZER'DEN KAHRAMANMARAŞ, ADIYAMAN, HATAY VE MALATYA'DAKİ OKULLAR İÇİN AÇIKLAMA
Eğitimler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı doğrultusundan dayanıklı raporu verdiği okullarda gerçekleşecek. Bakan Özer açıklamasında "Taşımalı eğitimle süreçleri ilerleteceğiz. Adını saymadığımız ilçelerde kararları Valiliklere bırakıyoruz. Çocuklarımızı yalnız bırakmamak ve bu travmayı atlatmaları amacıyla çadırlarda kontey okullarda çocuklarımızı yalnız bırakmadık... Burada zikretmediğimiz ilçelerimizde de öğrencilerimize eğitim desteği vermeyi sürdüreceğiz." ifadelerine yer verdi.
 

AdminAdmin