TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-02-2023 21:05

İstenmeyen aramalara ceza

İstenmeyen aramalara ceza

Kamuoyunda “İstenmeyen Arama” olarak tanınan elektronik haberleşme hizmetlerine dair usulsüz pazarlama ve satış aramaları yapan şirketler bundan sonra daha dikkatli olacak.

Bilgi Teknolojileri ve Etkileşim Kurumu, vatandaşı mağdur eden aramalara ceza yağdırdı. Bilgi Teknolojileri ve Etkileşim Kurumu doğrultusundan internet erişim hizmetlerinin satış ve pazarlamasına yönelik oluşturulan izinsiz aramalar ile ilgili bir süredir yürütülen idari proses tamamlandı.

Kamuoyunda “istenmeyen arama” olarak tanınan ve vatandaşları rahatsız eden satış ve pazarlama aramaları ile ilgili, işletmecilerin alt bayilik/acentelik düzenlemelerine uyumlarını kapsamlı bir şekilde araştıran Bilgi Teknolojileri ve Etkileşim Kurumu, mevzuata aykırı programları varolduğu belirleme edilen 15 işletmeciye ceza yağdırdı.

Vatandaşla izinsiz aramalarla iletişime geride bıraktığımız firmalara Bilgi Teknolojileri ve Etkileşim Kurulu doğrultusundan alınan karar ile farklı tutarlarda olmak üzere toplamda aşağı yukarı 51.5 Milyon TL idari para cezası uygulandı.

AdminAdmin