SİYASET
Giriş Tarihi : 10-11-2022 11:53

İlk sinyal bacaklardan geliyor!

İlk sinyal bacaklardan geliyor!

Bitkisel yağlar ile kızartılarak paketlenen cipsler, zararlı kan pıhtılarına yol açan damar sertliğine namacıyla oluyor. Tuz seviyesi yüksek, bünyesinde genelde trans yağ olan kızartılmış, paketli mamüller süper iltihaplanma olarak tanınan sıhhat yönünden çok zararlı bir hale namacıyla oluyor. Bu tarz yiyecekleri aşırı derecede tüketmek atardamarlarınızda zarara yol açarak zararlı pıhtılaşma riskinizi artırabilir. başlatıldı. (DHA)   
Vücutta iltihaplanmaya namacıyla olan çoğu yiyecek, market raflarının en çok satılan yiyecekleri olarak ön sıralarda yer alıyor. İçeriğinde trans yağ ve aşırı sodyum tespit edilen bu zararlı yiyecekler sağlığınızı direk  amaç alıyor. Genellikle cipsler, zararlı kan pıhtılarına yol açabilen damar sertliğine namacıyla oluyor.
 iStock-172488349

iStock-172488349

ADVERTISING

KAN PIHTILAŞMASI NEDİR?
Kan pıhtıları potansiyel olarak tehlikeli kanamayı durdurmaya yardımcı olabilirken, bütün pıhtılar iyi niyetli değildir. Jel aynısı gruplar iyi bir sebep olmadan meydana çıkarsa, son derece tehlikeli olabilirler. Yediklerimiz zararlı pıhtılara namacıyla olabilir.

PEUGEOT SUV 2008 şimdi %0 faiz fırsatıyla
Peugeot
  by Taboola 
Bunu yemekten vazgeçin! Sakat bırakabilir hem de öldürebilir!
Bunu yemekten vazgeçin! Sakat bırakabilir hem de öldürebilir!
YAĞLI VE TUZLU CİPSLERE DİKKAT
Uzmanlar, genelde trans yağ kullanılarak hazırlanan cipslerin zararlı pıhtıları tetikleyebileceğini sendromyor. Sevilen bir atıştırmalık olan cipslerin amacıyladeki yağlar, atardamarınız amacıyla büyük bir risk oluşturuyor. Aşırı derecede cips tüketmek evvelce damar sertleşmesi, ardından pıhtılaşmaya giden yolu açıyor. Atardamarlarınızın plak adı verdiği yağlı maddelerle tıkandığında potansiyel olarak ciddi bir halle karşı karşıya kalırsınız.

iStock-1220743097

Plak oluşumunun bir neticesi olarak kan damarlarınız daraldığında, kan akışınız ve oksijen kaynağınız da vuruş alabilir ve kısıtlanabilir. Bu da kalbe ya da beyninize giden kan akışını engelleyebilecek kan pıhtısı riskinizi artırarak kalp krizi ve felç riskinizi artırır. Cipslerin bu potansiyel olarak zararlı süreci tetikleyebilmesinin namacıylai, yağ içeriği yüzündendir. Bitkisel yağda kızartılmış yiyecekler zaman amacıylade kan pıhtılarına yol açan ateroskleroz sürecini hızlandırabilir.

Sifonu çekmeden evvelce denetim edin! Hayati bir sendrom saklanıyor olabilir
Sifonu çekmeden evvelce denetim edin! Hayati bir sendrom saklanıyor olabilir
İltihaplanma, aterosklerozun esas itici güçlerinden biridir. Plakların oluşmaya başladığı andan, birikip arterleri tıkamaya başlayana kadar gelişiminin bütün aşamalarında rol oynar. Neredeyse bütün abur cuburlarda bir oran bitkisel yağ olduğunu Kaynak.mynet.com

AdminAdmin