SAĞLIK
Giriş Tarihi : 27-10-2022 22:49

İçişleri Bakanlığı harekete geçti, trafikte

İçişleri Bakanlığı harekete geçti, trafikte

İçişleri Bakanlığı trafikte yeni devri başlatmak için kolları sıvadı. Trafik kazası ve ölümlerin en aza indirilmesi için 80 milyon araç ve sürücüye hedef planlı denetimler kapsamında trafik denetimi yapılacak. En çok kaza meydana getiren kusurlu 5 bin sürücüye sürüş kuralları dersi verilecek. Kazalara karışan enstrumanlara bakılırsa özel denetimler yapılacak.
İçişleri Bakanlığının, Cumhurbaşkanlığının 2023'e ilişkin senelik Programı doğrultusunda belirlediği yeni hedef ve uygulamalar kapsamında, trafik kazası kaynaklı can kayıplarının en aza indirilmesi için yeni denetim ve eğitim uygulamaları hayata geçirilecek.

Her hafta yenilenen kadın giyim ürünlerini keşfedin!
 polis1

Tchibo
  by Taboola 
AA muhabirinin, Cumhurbaşkanlığının 2023'e ilişkin yıllık Programından derlediği bilgilere bakılırsa, güven ve huzur ortamının sağlanması, güvenlik hizmetlerinin sunumunda kalite ve etkinliğin artırılması, güvenlik birimlerinin kapasitesinin güçlendirilmesi için yürütülen çalışmaların sürdüğü belirtildi.2024-2027 KARAYOLU TRAFİK GÜVENLİĞİ fiil PLANI HAZIRLANACAK
Program kapsamında, kara yolu trafik kazalarından kaynaklı ölüm, yaralanma ve hasarların en aza indirilmesi sağlanacak.

Yol kullananlarının hata yapacağını bulan ve yol güvenliğini trafik sistemi içindeki tüm aktörlerin ortak sorumluluğu olarak gören "Güvenli Sistem Yaklaşımı" benimsenecek ve kurumsal yapı tesis edilecek.

Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi Eşgüdüm Kurulu, Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi İzleme ve Yürütme Kurulu ile İhtisas Gruplarının toplantılarının periyodik olarak yapılmasına devam edilecek.

2021-2023 eylem Planı kapsamında, 441 performans göstergesinin hayata geçirilmesi için kurumlar içinde eş güdümün sağlanması, gelinen aşamanın izlenmesi ve değerlendirilmesine yönelik faaliyetler sürdürülecek.

2021-2030 Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Belgesi'nin 2'inci uygulama adımı 2024-2027 Karayolu Trafik Güvenliği eylem Planı, paydaş kurumlarla hazırlanacak.

Trafik güvenliğinin en üst seviyede tesis edilebilmesi için yol teknolojilerindeki gelişmelerden de yararlanılarak denetimler etkinleştirilecek, yol kullanıcıları trafik güvenliği konusunda bilinçlendirilecek.  Kaynak. mynet.com 

AdminAdmin