YEREL
Giriş Tarihi : 05-04-2023 15:54

Gözler o güne çevrildi! AK Parti'de çalışmalar ivme kazandı;

Gözler o güne çevrildi! AK Parti'de çalışmalar ivme kazandı;

Genel seçimlerde yer alacak bütün partiler zorlu bir hafta geçiriyor. Meclis'te fazlalığı sağlayabilmek adına lüzum Cumhur İttifakı lüzumse Millet İttifakı çalışmalarını hızlandırdı, bu hafta kritik kararlar alınıyor. AK Parti'de çalışmalar Erdoğan'ın başkanlık ettiği üst kurul düzeyine çıktı. MHP, son gün olan piyasa gününü beklemeden listesini YSK'ya teslim edecek. Çalışmalar ile ilgili bilgi veren Bahçeli, Millet İttifakı'na reaksiyon gösterdi. CHP ve İYİ Parti ise son bir ismim amacıyla yoğun ilişkita...
Gözler o güne çevrildi! AK Parti'de çalışmalar ivme kazandı; CHP ve İYİ Parti son bir atılım peşinde... Bahçeli: Bakalım nasıl bir kargaşa çıkacak
Seçimlere katılacak partiler milletvekili listeleri amacıyla bu hafta piyasa gününe dek yoğun mesai yapıyor. Genel seçime Cumhur İttifakı'nın başka partilerinden ayrı girme kararı alan MHP ise piyasa gününü beklemeyip cuma günü harekete geçecek. Millet İttifakı'nı cumhurbaşkanı adayını tayin sürecine gönderme yapan MHP lideri Devlet Bahçeli, ortak listeler belirlenirken de iki partinin mesele yaşayacağı düşüncesini dile getirdi. CHP ve İYİ Parti ise anlaştıkları illerin miktarını çoğaltmak amacıyla çabalarını sürdürüyor.

thumbs_b_c_a88300808dc5f44c6cff41e0bf77adca

AK PARTİ'DE SON SÖZ ÜST KURULDA
NTV'de yer alan habere göre; AK Parti'de, üst kurul çalışmaları başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği kurulda listelere son biçimi verilecek.

AA-20230402-30746768-30746765-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_BAGCILAR_TOPLU_ACILIS_TORENINDE_KONUSTU

MHP ERKEN TESLİM EDECEK
Milliyetçi Hareket Partisi'nde ise hazırlanan geçici liste, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sunulmuştu. Bahçeli'nin son biçimini vereceği liste, cuma günü Yüksek Seçim Kurulu'na sunulacak.

qq
Cumhur İttifakı liderlerinden Bahçeli, Erdoğan ve Destici Elazığ'da düzenlenen Afet Konutları Temel Atma ve Sosyal Konutlar Anahtar Teslim Töreni'nde.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'ortak liste' paylaşımı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den 'ortak liste' paylaşımı
BAHÇELİ: ÇALIŞMALAR KUYUMCU TİTİZLİĞİYLE SÜRÜYOR
Partisinin seçim hazırlıklarına dair Türkgün Gazetesi'nin sorularını yanıtlayan Bahçeli, "Milletvekili aday değerlendirme ve belirleme komisyonumuz kılı kırk yaran çalışmalarını kuyumcu titizliğiyle sürdürüyor. Bu hafta içersinde milletvekili listemiz netleşir. Bakalım zillet ittifakı nasıl bir kargaşa yaşayacak. Çünkü Cumhurbaşkanı adayı üstünde kavgaya tutuşanların liste savaşları mukadderdir." açıklamasında bulundu.

AA-20230324-30671051-30671046-DEPREM_KONUTLARI_VE_YENI_DEVLET_HASTANELERI_TEMEL_ATMA_TORENI

'Onlar daha avantajlı duruma geliyor' diyerek açık kapı bıraktı! "Hala vakit var"
'Onlar daha avantajlı duruma geliyor' diyerek açık kapı bıraktı! "Hala vakit var"
CHP'DE KRİTİK GÜN CUMARTESİ
Cumhuriyet Halk Partisi'nde de milletvekili adaylarını tayin süreci devam ediyor. CHP'li kurmayların en geç bugün, listeleri Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na teslim etmesi bekleniyor. Aday listesi, cumartesi günü Parti Meclisi toplantısında oylanacak.

AA-20230404-30763245-30763240-CUMHURBASKANI_ADAYI_KILICDAROGLU_TRABZONDA_KONUSTU

CHP'de milletvekili aday adaylarının bugünden itibaren Genel Merkez'e girmeleri de yasaklandı.

Sürecin ortasında radikal karar: Yasaklandı!
Sürecin ortasında radikal karar: Yasaklandı!
CHP VE İYİ PARTİ SAYIYI ARTIRMAYA ÇALIŞIYOR
CHP ile İYİ Parti arasında, ortak liste çalışması da var. Kulislere yansıyan verilere göre en az 9 ilde ortak liste olacağı belirtiyor.
Ortak liste ile seçime girilecek il adedinin 15'e çıkartılması amacıyla yoğun ilişki var.

AA-20230331-30732112-30732111-CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLUNDAN_IYI_PARTIYE_GECMIS_OLSUN_ZIYARETI

CHP ve İYİ Parti anlaştı, sayı artabilir! Son söz Kılıçdaroğlu'nda
CHP ve İYİ Parti anlaştı, sayı artabilir! Son söz Kılıçdaroğlu'nda
'İTTİFAK İÇİ İTTİFAK' ÇABALARI DEVAM EDİYOR
Saadet, DEVA ve Gelecek Partileri arasında, "İttifak içi ittifak" formülü amacıyla de çalışmalar sürüyor. Fakat görüşmelerden, şu ana kadar netice çıkmadığı öğrenildi.
 

AdminAdmin