FUTBOL
Giriş Tarihi : 21-12-2022 22:47

Fenerbahçe ve Galatasaray

Fenerbahçe ve Galatasaray

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin eski sahibi Rus milyarder Roman AbramoviçGöztepe'yi satın almak için girişimlerde bulunmuştu. Bir türlü anlaşma sağlanamadığı için bu anlaşma suya düşmüş ve Abramoviç istediğine ulaşamamıştı. O zamanlardan beri Türkiye'de yaşayan Abramoviç'in özellikle İstanbul'a hayran kaldığı ve kendisine özel bir ev inşa ettirdiği iddia edildi. Hatta Abramoviç'in İstanbul'dan bir takım almak için harekete geçtiği ifade edildi.

Göztepe'yi satın alma girişimleriyle Türkiye'de tanınmaya başlayan Abramoviç, anlaşma sağlayamamış ve istediği kulübü satın alamamıştı. O günden beri Türkiye'ye ara ara ziyarette bulunan Rus milyarder, burada yatırım yapmaya karar verdiği iddia edildi.

 

 

ABRAMOVİÇ'E ÇEŞİTLİ YAPTIRIMLAR UYGULANMIŞTI

ABRAMOVİÇ'E ÇEŞİTLİ YAPTIRIMLAR UYGULANMIŞTI

UEFA ve FIFA tarafından yürürlüğe koyulan uygulamalar ile Rus kulüpler organizasyonlardan men edilmişti. İngiltere hükümeti de Rusya Devlet Başkanı Putin'e yakınlığı ile bilinen Roman Abramoviç'e çeşitli yaptırımlar uygulamıştı.

CHELSEA'Yİ SATILIĞA ÇIKARTTI

CHELSEA'Yİ SATILIĞA ÇIKARTTI

İngiliz hükümetinin yaptırımları nedeniyle Premier Lig devi Chelsea'yi satılığa çıkarmak zorunda kalan Abramoviç'in gözünü Türkiye'ye diktiği iddia edildi.

GÖZTEPE'Yİ ALMAK İSTEDİ

GÖZTEPE'Yİ ALMAK İSTEDİ

Abramoviç'in o dönem Süper Lig'de bulunan Göztepe ile ilgilendiği ortaya çıkmıştı. Fakat karşılıklı anlaşma sağlanamaması nedeniyle bu ortaklık suya düşmüştü.

İSTANBUL'A HAYRAN KALDI

İSTANBUL'A HAYRAN KALDI

O günden sonra İstanbul'da yaşamaya devam eden Abramoviç, ülkeye hayran kaldı ve ayrılmak istemedi.

KENDİNE EV YAPTIRIYOR

KENDİNE EV YAPTIRIYOR

İstanbul'da kendine ev bile yaptıran Abramoviç, burada yatırımlarda bulunmak istiyor.

Kaynak. mynet.com

AdminAdmin