KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 29-10-2022 15:43

Faydasını kesin görürsünüz ama

Faydasını kesin görürsünüz ama

Erkeklerde cinsel sağlığın önemi çok büyük. Libido yükselmek amacıyla genellikle ilaçlara başvurulsa da tabiatta da aynı fonksiyonu gören bitki ve gıdalar var. Bitkisel kaynaklı tedavi yöntemleri genellikle çelişkili olsa da yorumlar genellikle işe yaradığı yönde oluyor. Cinsel kuvveti artıran gıdalar söz hususu olduğunda ise öne çıkan birtakım bitkiler var.  
iStock-1167530026

Erkekler libido artırıcı olarak detaylı yöntemlere başvurur. Viagranın bünyesinde de yer alan L-arginine, kan akışını artıran bir amino asittir. Arjinin olarak da tanınan bu amino asitin, libidoyu artırdığı tanınan bir gerçek. Cinsel sorunlar karşısında mühim bir destek gerçekleştiren arjinin, erektik işlevsel bozuklukları, erkekte kısırlık ve iktidarsızlığa sorunlarına çözüm üretir. L-arginin kan damarlarını açarak (genişleten) bir vazodilatör vazifiyeti gördüğünden, çoğu insan kardiyovasküler koşulları ve erektil disfonksiyonu tedavi etmek amacıyla oral L-arginin alır.

iStock-1167530026

ARJİNİN NE İŞE YARAR?
Damar genişleten, arterleri rahatlatan ve kan akışını artıran nitrik oksit oluşturur.
Yaralanmaları iyileştirmeye yardımcı olur.
Atıkların giderilmesinde böbreklere yardımcı olur.
Bağışıklık sistemi fonksiyonuni artırır.
ARJİNİN HANGİ BESİNLERDE BULUNUR
Arjinini takviye olarak alabileceğiniz gibi hindi ve tavuk etinden alabilirsiniz. Libidoyu artırdığı tanınan kabak çekirdeğinde de yüksek miktarda arjinin bulunur. Fıstık, süt, nohut ve mercimekte de bol miktarda libido artırıcı arjinin bulunur.   Kaynak. mynet.com

AdminAdmin