SİYASET
Giriş Tarihi : 21-03-2023 16:34

Fatih Portakal'dan çok konuşulacak sözler!

Fatih Portakal'dan çok konuşulacak sözler!

Cumhurbaşkanı adaylığı amacıyla dün YSK'ya müracaatte tespit edilen Muharrem İnce, Sinan Oğan, Fatih Erbakan ve Doğu Perinçek'ten peş peşe iddialı açıklamalar geldi. Seçimlerin ikinci tura kalacağını dile getiren liderler oy oranlarını da açıkladı. Söz hususu iddialı açıklamalara en ilgi çeken yorum ise gazeteci Fatih Portakal'dan geldi. Portakal "Hem Muharrem beyi hem Sinan beyi hem de Doğu beyi dinlediğinizde 'Vay dost şunlar harbiden iktidara geliyor' diyeceksiniz" yorumunda bulundu.
Fatih Portakal'dan çok konuşulacak sözler! 'Dilin kemiği yok' diyerek açıkladı: 'Vay dost şunlar harbiden iktidara geliyor' diyeceksiniz
Seçimlere 54 gün kala YSK seçim takvimi gelişmeye devam eder iken parti ve adayların çalışmaları da sürat kazandı. Cumhurbaşkanı adaylığı amacıyla seçmenler doğrultusundan aday gösterilmek isteyenlerin, YSK'ya müracaat zamanı dün sona erdi. Muharrem İnce, Sinan Oğan, Fatih Erbakan ve Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 7 isim adaylık müracaatı yaptı.

LİDERLERDEN İKİNCİ TUR İDDİASI
YSK önünde bildirimde tespit edilen anında anında her liderden ikinci tur iddiası geldi.

İNCE: YÜZDE 60'IN ÜZERİNDE BİR OYLA CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİM
Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, "Ne yaparlarsa yapsınlar bu seçimi alacağız" diye konuştu. Günümüz oy oranlarının yüzde 19-20 bulunduğunu aktaran İnce, seçimin 2. tura kalacağı iddiasını dile getirdi ve "Göreceksiniz bu kampanyayla oyumuz yüzde 30'un üstüne çıkacak seçim ikinci tura kalacak. Yüzde 60'ın üstünde bir oyla cumhurbaşkanı seçileceğim" dedi.

mu

OĞAN: İKİNCİ TURDA SEÇİMİ ALACAĞIZ
Ata İttifakı cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ise "Biz tercihlerin ikinci tura kalacağını ve ikinci turda bizim bu tercihleri alacağımızı düşünüyoruz." diye konuştu.

PERİNÇEK: SEÇİMİ BİZ KAZANACAĞIZ
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de "Doğu Perinçek ikinci tura kalacak ve ikinci turda bu seçimi biz kazanacağız" ifadelerini kullandı.

do

ERBAKAN: SEÇİM İKİNCİ TURA KALIRSA...
Cumhur İttifakı'ndan gelen öneriyi geri çeviren Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan da adaylık müracaatı ardından yaptığı bildirimde "Seçim ikinci tura kalırsa eğer, teşkilatlarımızla konuşup ona göre ismim atarız" dedi.

er

FATİH PORTAKAL'DAN DİKKAT ÇEKEN YORUM
Liderlerden gelen iddialı açıklamalar ilgi çekerken Sözcü TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal'dan çok konuşulan bir yorum geldi.

dsadad

Liderlerin açıkladığı iddialı oy civarlarına ilgi çeken Portakal "Hem Muharrem beyi hem Sinan beyi hem de Doğu beyi dinlediğinizde 'Vay dost şunlar harbiden iktidara geliyor' diyeceksiniz" yorumunda bulundu.

Portakal'ın açıklamaları şöyle;

'DİLİN KEMİĞİ YOK'
"Bazı isimler YSK'ya cumhurbaşkanı adaylığı amacıyla müracaat yaptı. Bu isimler arasında Muharrem İnce, Sinan Oğan ve Doğu Perinçek var. Bu üç isim de 100 bin imzayı bulmak zorunda. Buraya 'Dilin kemiği yok' diye söz koydum. Çünkü hem Muharrem beyi hem Sinan beyi hem de Doğu beyi dinlediğinizde 'Vay dost şunlar harbiden iktidara geliyor' diyeceksiniz. O yüzden ben de diyorum ki 'dilin kemiği yok'"
 

AdminAdmin