SAĞLIK
Giriş Tarihi : 30-10-2022 12:12

En inatçı kirleri bile siler atar!

En inatçı kirleri bile siler atar!

 Mutfakta yer alan ürünlerin sık sık hijyenik duruma getirilmesi gerekiyor. Temizliğin aksatılması kirlerin dirençli duruma gelmesine namacıyla oluyor. Genellikle fırın camı biz fark etmesek bile zaman amacıylade yağlanıyor. Bu yağların birikmesi hem hijyen hem de görsellik yönünden istenmeyen haller yaratıyor. Fakat her evde tespit edilen tek malzeme ile en inatçı fırın kirlerini bile çıkarabilirsiniz.
Yemek gerçekleştirmek zevkli olsa da sonrasında kalan ev aletlerini temizlemek can sıkıcı olabiliyor. Birçok şahıs bu aletleri kolay bir şekilde nasıl çıkarması gerekliliğini bilmiyor. Genellikle fırın en çok kirlenen alanlar arasında bulunuyor. Temizlik ustası Bayan Hinch fırın kapaklarını pırıl pırıl yapacak temizlik hilesini paylaştı. 

Ekran görüntüsü 2022-10-29 132441

Fırın kapaklarının kir ve yağ toplaması şikayet edilen haller arasında bulunuyor. Bir kez "inatçı" kahverengi lekeler oluştuğunda, şeffaf camdan basitçe görülebildikleri amacıyla bunları görmezden gelmek zordur. Temizlik kraliçesi Bayan Hinch'in hayranları, "Fırın kapağını nasıl basitçe temizleyebilirim?" diye sordular.

EN ETKİLİ SONUÇ BULAŞIK MAKİNESİ TABLETİ
Ekran görüntüsü 2022-10-29 132441

Bulaşık makinesi tabletleri, bir temizlik fanatiği doğrultusundan fırınları temizlerken “mucize” ürün olarak bile adlandırıldı. Paula Simmonds şunları söyledi: “Yıllarca fırın kapağını temizlemek amacıyla kuvvetli kimyasal temizleyiciler kullandıktan sonra bulaşık makinesi tableti kullanmam önerildi ve bu benim hayatımı değiştirdi.

FIRIN TEMİZLİĞİ İÇİN BULAŞIK MAKİNESİ TABLETİ NASIL KULLANILIR?
Ekran görüntüsü 2022-10-29 131948

“Fırınımdaki inatçı lekeleri çıkarmak amacıyla gereken tek şeyin normal bir bulaşık makinesi tableti olmasına şaşırdım. Gerçekten mucizevi bir temizleyici, denemelisiniz. Tek yapmanız gereken bulaşık makinesi tabletini ıslatmak ve camı hafifçe ovalamak. Tableti nemli tutmak amacıyla devamlı suya daldırdığınızdan emin olun, Bu sayede camı çizmez. Fırın camının her konumunu ovaladıktan sonra ıslak bezle silin." TABLETİN ISLAK OLDUĞUNDAN EMİN OLUN
Genellikle tabletler pişmiş yiyecekleri bulaşıklardan çıkarmayı vaat ettiğinden, bu tür tabletlerin fırın yağı ve yiyecek lekeleri üstünde çalıştığı mantıklıdır. Ayrıca, sert toz tabletler, yapışan lekeleri temizlemeye yardımcı olan fakat fırın camını çizmeyecek kadar yumUşak olan aşındırıcı bir yüzeye sahiptir. "Kuru ovma camın bütünlüğüne zarar verebilir, bu amaçla ıslak bulaşık makinesi tableti kullanın. Bir tedavi gibi çalışıyor. ” Kaynak. mynet.com

AdminAdmin