MAGAZİN
Giriş Tarihi : 01-11-2022 13:20

Elon Musk'tan Twitter için flaş karar!

Elon Musk'tan Twitter için flaş karar!

Elon Musk'tan, satın aldığı Twitter amacıyla ilgi çeken bir atılım geldi. Musk, şirketin idare kurulunu feshederek "tek yönetici" oldu. Sürpriz kararla alakalı Twitter hesabından paylaşım yapan Musk, bunun "geçici" bir hal olduğunu kaydetti. Twitter daha evvelce anlaşmayı feshettiği amacıyla Musk'a dava açmıştı. İşte bütün detaylar...
Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, satın aldığı Twitter'ın idare kurulunu feshederek kendisini "tek yönetici" yaptı. elon-musk-twitter-yazilimcilarina-izdirap-oldu155230_0

Twitter, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) şirketin tek yöneticisinin Musk olduğunu bildirdi.

Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şirketin tek yöneticisi olmasının "geçici" bir hal olduğunu kaydetti.

İşine son verdiği üst yöneticiler arasında İcra Kurulu Başkanı Parag Agrawal, Mali İşler Müdürü Ned Sega ve eski Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor da yer aldı.

Musk, daha evvelce, Hukuk Politikaları Direktörü Vijaya Gadde de dahil olmak üzere birtakım üst seviye yöneticileri de görevden almıştı.

Öte yandan, Suudi Arabistan'daki Kraliyet Holding Şirketi (KHC) Üst Yöneticisi Prens Velid bin Talal, Twitter'da Musk'tan sonra ikinci en büyük hissedar konumunda bulunuyor.

Musk'ın sosyal medya şirketi Twitter'ı 44 milyar dolara satın alma sürecinin tamamlandığı bildirilmişti.

elon-musk-twitter-yazilimcilarina-izdirap-oldu155230_0

TWİTTER, ANLAŞMAYI FESHETTİĞİ İÇİN MUSK'A DAVA AÇMIŞTI
Daha evvelce Twitter'da yüzde 9,2'lik hisse satın alan Elon Musk, 14 Nisan'da SEC'e yaptığı bildirimde, Twitter'ın tamamı amacıyla hisse başına 54,2 dolarlık öneride bulunmuştu. Twitter'dan 25 Nisan'da oluşturulan bildirimde da şirketin Musk'a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

Musk, 13 Mayıs'ta sosyal medya şirketi Twitter'ı aşağı yukarı 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuş, gerekçe olarak da "spam ve düzmece hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5'inden azını oluşturmasına yönelik hesaplamaların detaylarının beklendiğini" bildirmişti.

Elon Musk, 8 Temmuz'da ise aniden çok hükmünün ihlalini gerekçe göstererek Twitter'ı satın alma anlaşmasını feshettiğini bildirmişti. Musk'ın avukatları, SEC'e oluşturulan bildirimde, Twitter'ın, şirketin iş performansı amacıyla mühim olan platformdaki düzmece ya da spam hesaplarla alakalı aniden çok bilgi talebine cevap vermediğini ya da cevaplamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter ise anlaşmayı feshettiği amacıyla Musk'a dava açmıştı.  Kaynak. mynet.com 

AdminAdmin