SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-11-2022 15:20

Elon Musk duyurdu

Elon Musk duyurdu

 ABD'nin eski Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabı 6 Ocak Ayı Ayı Ayı 2021'deki Kongre baskınının sonrasında kapatılmıştı. Sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın yaptığı ankette kullanıcıların yüzde 52'si Trump'a hesabının geri verilmesi tarafında oy kullandı. Musk da "Halk konuştu. Trump, geri dönecek." mesajını paylaştı. Mesajdan kısa bir vakit sonra Donald Trump'ın hesabı tekrar aktif duruma getirildi.    Sosyal medya platformu Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, Twitter üzerinden 18 Kasım'da, "Trump'ın hesabı geri verilmeli mi?" sorusuyla bir anket başlattı. 

trump hesap

YÜZDE 52'Sİ EVET OYU VERDİ
Anketin neticelerini aktaran Musk, kullanıcıların yüzde 52'sinin "evet" oyu verdiğini duyurdu.

ADVERTISING

thumbs_b_c_e885907e458c4bb283e94f9dac9a0d02

"HALK KONUŞTU, TRUMP GERİ DÖNECEK"
Musk, "Halk konuştu. Trump, geri dönecek." mesajını paylaşarak, "Halkın sesi, Tanrı'nın sesi." manasına gelen Latince "Vox Populi, Vox Dei." ifadesini kullandı.

TRUMP'IN HESABI TEKRAR AÇILDI
Musk'ın paylaştığı mesajdan kısa bir vakit sonra Donald Trump’ın Twitter hesabının tekrar aktif duruma getirildiği görüldü.

trump hesap

KONGRE BASKINININ ARDINAN HESABI ASKIYA ALINMIŞTI
Twitter, 6 Ocak Ayı Ayı Ayı 2021'deki Konge baskının sonrasında, 9 Ocak Ayı Ayı Ayı 2021'de eski ABD Başkanı Trump'ın hesabını kalıcı olarak askıya aldığını açıklamıştı.

Twitter'ın emniyet ekibinden oluşturulan yazılı açıklamada, "Trump'ın hesabından paylaştığı son mesajları ve bağlamlarını yakından inceledikten ve bilhassa bu paylaşımların nasıl reaksiyon aldığına baktıktan sonra, daha çok şiddeti kışkırtma riskinden kaynaklı bu hesabı kalıcı olarak askıya aldık." denilmişti.
 Kaynak. mynet.com

AdminAdmin