YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2023 14:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken ‘seçim’ talimatı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken ‘seçim’ talimatı:

Türkiye 14 Mayıs seçim sürecine girerken politika dünyası da son derece dinamik günler yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da partisine ilgi çeken bir seçim talimatı geldi. Erdoğan partisine yönelik verilen talimatta ‘sakın unutmayın’ diyerek "14 Mayıs bugüne kadarki en kritik seçim, herkese ulaşın” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilgi çeken ‘seçim’ talimatı: ‘Sakın unutmayın!’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs tercihleri amacıyla partisinin adaylarına ve teşkilatlarına "14 Mayıs bugüne kadarki en kritik seçim, bunu unutmayın. Herkese ulaşın" talimatı verdi. Erdoğan, partisinin aday ve seçim bildirgesi tanıtım toplantısından sonra iftarda AK Parti listelerinde yarışacak milletvekili adayları ile bir araya geldi. Kısa bir konuşma yapan Erdoğan, Sabah gazetesinin haberine göre şu mesajları verdi:

“Hepiniz amacıyla yeni bir proses başlıyor. Her seçim mühimdir ama 14 Mayıs tercihleri bugüne kadarki en kritik seçimdir. Bunu hiç aklınızdan çıkarmayın. O amaçla tek bir vatandaşın oyu bile bizim amacıyla çok mühimdir.

“VATANDAŞA DOKUNUN, SEÇİM SANDIKTA KAZANILIR”
Vatandaşa dokunun, onları uzun uzun dinleyin. Ne anlatıyorsa sonuna kadar dinleyin. Bir bozukluğu varsa, çözüm amacıyla lüzumlu mekanizmaları kullanın. Siyaset sokakta, sahada yapılır. Seçim de sandıkta kazanılır. Bu proseste şu partiden, bu partiden demeden, her vatandaşa varmamız lazım.

14 Mayıs tercihlerinin ne kadar mühim olduğunu anlatmanız lazım. Hiç kimseyi atlamayın. Ulaşabildiğiniz herkese gidin. Bu süreci çok iyi yöneterek, sandıktan en iyi şekilde çıkacağız.”

BAYRAMDAN SONRA KAMPANYA HIZLANACAK
AK Parti, aday tanıtım toplantısı ile eş güdümlü bütün kadroları ile sahaya iniyor. 81 ilde kurulan Seçim Koordinasyon Merkezleri, her aday amacıyla günlük programlar yapıyor. Bayrama kadar daha çok ev ve esnaf ziyaretleri, iftar uygulamaları yapılacak. Bayramdan sonra kampanya hızlanacak. Her aday sabah erken saatlerden gece yarısına kadar gezmedik yer çalmadık kapı bırakmayacak.

AdminAdmin