SİYASET
Giriş Tarihi : 22-03-2023 12:14

CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e suikast girişimi!

CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e suikast girişimi!

Adana'da CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e suikast girişiminde bulunuldu. Güvenlikin aldığı istihbarat ardından harekete geçmesi üstüne bir şahıs yakalandı. Yakalanan bireyin mermiyi silahın namlusuna sürüldüğü meydana çıkarken katıldığı canlı yayında Çetin, "Ben şahsı tanımıyorum, güven de ben de şahsın tetikçi olduğunu düşünüyoruz" dedi.
CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e suikast girişimi! 'Bazı şahısler doğrultusundan...'
CHP'li Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e dün suikast girişiminde bulunuldu. Haberi Halk TV'de gazeteci İsmail Küçükkaya duyurdu. Canlı yayında açıklama yapan Küçükkaya, "Daha önce 'bu depremden sonra gereken dersleri çıkardım' demişti, beni de aramıştı. Soner Çetin 'Bundan sonra kimsenin gözünün yaşına bakmak yok' demişti. 'Ne yapacaksınız' dedim. 'Belediyedeki arkadaşlarımla konuşacağım, belediye meclisine getireceğim. Hiçbir şekilde yüksek kat, imar barışı vb. olmayacak' demişti. Dün sabah Çetin'e yönelik suikast girişimi oldu, güven yakaladı birini" ifadelerini kullandı.

"20-25 DAKİKA SONRA..."
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Küçükkaya'nın canlı yayınına katılarak suikast girişimi ile alakalı açıklamalarda bulundu. Güvenlikten telefonun yaklaştığını ve bir istihbarat alındığını kendine söylendiğini ifade eden Çetin "20-25 dakika sonra sivil ekipler belediye önünde önlem almışlardı. Mermi silahta namluya sürülmüş şekilde şahsı yakaladılar. Ben şahsı tanımıyorum, güven de ben de şahsın tetikçi olduğunu düşünüyoruz" dedi.

5

"BEDELİ ÖDEMEYE HAZIRIZ"
Çetin yaptığı bildirimde şunları ifade etti:

"Dün öğleden sonra Çukurova Güvenlik Müdürümüz, bizleri arayarak önlemli olmamızı, bir istihbarat aldıklarını, şahsın adını ifade ederek tanıyıp tanımadığımızı sorunca biz de yok dedim. Böyle birini ilk defa duyuyorum dedim. Siz önlemli olun, dayanıklı bir yerde durun. Kimseyle de görüşmeyin, biz şahsı ele geçirmeye çalışıyoruz dediler. 20-25 dakika sonra sivil ekipler belediye önünde önlem almışlardı. Mermi silahta namluya sürülmüş şekilde şahsı yakaladılar. Ben şahsı tanımıyorum, güven de ben de şahsın tetikçi olduğunu düşünüyoruz. Bazı şahısler doğrultusundan vazife verildiğini düşünüyoruz. Güvenlikte sorgusu sürüyor, biz de ifademizi vereceğiz. Bu ülkede dik durmak, hukuktan haktan yana olmak çok zor bir şey. Bunun bir bedeli var, biz de bu bedeli ödemeye hazırız."

AdminAdmin