RÖPORTAJ
Giriş Tarihi : 19-11-2022 12:29

Beyaz saçlardan kurtulmanın doğal yolu!

Beyaz saçlardan kurtulmanın doğal yolu!

Beyaz saçları kadınlar kadar erkekler de mesele ediyor. Genellikle ilk çıktığı zamanlarda ayna karşısında bol bol bakılan o beyaz saçlar gün gelir önü alınamayacak şekilde artmaya başlar. Bu halde genelde kimyasal dolu kozmetik saç boyaları ile beyazlar kapatılmaya çalışılır. Beyaz saçları, natural yollarla de kurtarmanın bir yolu olabilir. Hem de hep çöpe attığınız patates kabuğu vasıtası ile...Yemek pişirirken bir patatesi soymayı bitirdiğinizde, kabukları çöpe atılır. Artık çöpe atmayacaksınız. Çünkü gri ya da beyaz saçları patates kabuğu vasıtası ile eski durumuna çevirebilirsiniz. Bunun amacıyla patates kabuklarını saklamayı ihmal etmeyin.
iStock-1306642338

KABUKLARINI SOYUNCA KARARIYOR
Daha evvelce kesinlikle fark etmişsinizdir. Patatesin kabuğunu soyunca açıkta kalan kısımları kararmaya başlar. Bunun sebebi polifenol oksidaz enzimidir. Mevcut başka gıdalar ve vitaminler arasında demir, çinko, bakır, kalsiyum, potasyum, niasin ve magnezyum bulunur.

iStock-1186083219

SAÇ DÖKÜLMESİNİ DE ÖNLER
Patates kabukları gri saç görünümünü kapamak amacıyla kullanılırken, saç dökülmesi ihtimalini önlemek amacıyla de derli toplu olarak kullanılmaktadır. Ama şimdilik, saçınızın tekrar koyu ve güzel görünmesini sağlamak amacıyla bu harika sebzeyi nasıl kullanabileceğinize geçelim.

iStock-1306642338

SAÇ BEYAZLAMAYI ÖNLEYEN PATATES TARİFİ Kaynak. mynet.com 

AdminAdmin