GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2023 12:16

Bakan Soylu bu sabah kameralar karşısına geçip duyurdu!

Bakan Soylu bu sabah kameralar karşısına geçip duyurdu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 45'inci 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 212 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Soylu, "2 bin 218 personel, hava araçları ve 30 dedektör köpekle yapılan bu operasyonu başarı ile tamamladılar ve adalete yakalanan şüphelileri teslim ettiler" dedi.
Bakan Soylu bu sabah kameralar karşısına geçip duyurdu! 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda yüzlerce gözaltı
Adana’da İl Güvenlik Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı doğrultusundan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ’Kökünü Kurutma Operasyonu’ düzenlendi. Şafak zamanı 2 bin 218 personel, hava araçları ile 30 dedektör köpeğin katılımı ile düzenlenen operasyonda tespit edilen 224 şüpheliden 212’si gözaltına alındı.

Operasyon ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yanında Güvenlik Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Adana Valisi Süleyman Elban, İl Güvenlik Müdürü Doğan İnci ile eş güdümlü İl Güvenlik Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Merkezinde bildirimde bulundu.

"224 ŞÜPHELİ HEDEFİN 212’SİNİ GÖZALTINA ALINDI"
Bakan Soylu açıklamasında şunları söyledi:

"Bu depremin 45’inci gününde Adana’da 45’inci Kökünü Kurutma Operasyonu’nu hem İl Güvenlik Müdürlüğümüz hem İl Jandarma Komutanlığımız Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızla gerçekleştirdiler. Bundan 6 ay evvelce gene Adana’daydık. 4 Ekim tarihinde gene bir Kökünü Kurutma Operasyonu yapmıştık. Yine buradaydık, gene huzurlarınızdaydık. Bu başarılı operasyonda evlatlarımız gene Adana’da uyuşturucu satan uyuşturucu satma işini koordine eden imalatını, ticaretini yapan çeteleri çökertmişlerdi. Şimdi de o tarihten itibaren gene Adana İl Güvenlikimiz ve İl Jandarma Komutanlığımız durmadılar tam 6 aydır yeni bir operasyonun düğmesine bastılar. 6 ay süresince lüzumlu takip, izleme ve gerekse başka hukukun el verilen hususlar kapsamında uyuşturucunun kökünü kurutabilmek amacıyla elinden gelen gayreti meydana koydular. Ve bu sabah 5’te tam ezanlar okunduğu zamanda kahramanlarımızı dualarla yola çıkardık. Sağ olsunlar gene bizi utangaç etmediler. Çok zor olan bu operasyonlarda rastgele bir şekilde burunları kanamadan operasyonu başarı ile tamamladılar. Toplam 224 şüpheli hedefleri vardı ve bu 224 şüpheli hedefin 212’sini gözaltına aldılar. Toplam 2 bin 218 personel, hava araçları ve 30 dedektör köpekle yapılan bu operasyonu başarı ile tamamladılar ve adalete yakalanan şüphelileri teslim ettiler."

"MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK"
Konuşmasına devam eden Soylu şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle zor günler yaşadığımızı, bu zamanlarda deprem bundan dolayı bu büyük afet ve sınav sürecinde devlet kamu güvenliği ve düzeni yönünden hiç vazifesini ihmal etmemektedir. Vatandaşımızın bizden beklediği devletin bütün asli unsurlarını yerine getirmesini sağlamaktır. Terörle mücadeleden uyuşturucuya kaçak göçle mücadeleden asayişe kadar bütün görevlerini bilhassa devlet aksaksız yerine getirmektedir. Milletimizi buna inansın güven etsin. Biz dün gece Hatay’daydık, sabah Malatya’daydık, gece Kahramanmaraş’taydık ve sabahleyin de buraya geldik arkadaşlarımızla eş güdümlü. Uzun vakittir hazırlanan bu operasyonun da başlatılmasını sağladık. Her ne şekilde ne halde olursak olalım uyuşturucu ile mücadelemiz devam edecek kökünü kurutana kadar da hem millete olan sorumluluğumuzu hem bu mücadeleyi bitirmek inancımızı sürdüreceğiz. Çocuklarımızı gençlerimizi bu uyuşturucu illetine teslim etmeyeceğiz."
 

AdminAdmin