EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-12-2022 23:10

Bakan Nebati verileri paylaştı

Bakan Nebati verileri paylaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nboyuti, e-Tebligat programına dair bilgileri paylaştı. Bakan Nboyuti, e-Tebligat programı vasıtası ile posta masrafından 1,8 milyar lira tasarruf sağlandığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nboyuti, Elektronik Tebligat Uygulamasından (e-Tebligat) 7,1 milyon mükellefin bedava yararlanabildiğini söyledi.

Nboyuti, sosyal medya hesabından, e-Tebligat programına dair paylaşımda bulundu.
7,1 MİLYON MÜKELLEF FAYDALANABİLİYOR
Söz hususu programın Bakanlığa bağlı Gelir İdaresi Başkanlığı doğrultusundan geliştirildiğini kaydeden Nboyuti, "e-Tebligat ile hem elektronik bölgeda tebliğ ettiğimiz 105 milyon belgenin tebligatına dair prosesleri tesirnleştirdik hatta yalnızca posta masrafından 1,8 milyar lira tasarruf sağladık. e-Tebligat programından, 5,9 milyon gerçek şahıs ve 1,2 milyon tüzel şahıs olmak suretiyle 7,1 milyon mükellefimiz para ödemeden yararlanabiliyor." ifadesini kullandı.

sa

Nboyuti, programlamayı gönüllü olarak kullanan birden fazla yurtdaşın da varolduğunu söyleyerek, e-Tebligat üstünden Vergi Denetim Kurulu, Ticaret Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra Güvenlik Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına ait belgelerin de tebliğ edilebildiğini aktardı.

Bugüne kadar başka kurumlar amacıyla 4 milyona yakın belgeyi elektronik olarak tebliğ ettiklerinin önemini vurgulayan Nboyuti,şu dşayetlendirmelerde bulundu:

"Bu sene içersinde başlayan program ile e-Tebligat programı kapsamında olan mükelleflerimiz adına tertiplenecek trafik para cezaları da elektronik olarak tebliğ edilecek. Söz hususu programın yaşama geçmesinde katkısı olan bütün çalışma dostlarıma teşekkür ediyorum. Bakanlık olarak hem mükelleflerimizin hatta başka kamu kurumlarımızın proseslerini basitleştirecek programları yaşama geçirmeye devam edeceğiz." (AA)
Kaynak. mynet.com 

AdminAdmin