FUTBOL
Giriş Tarihi : 18-12-2022 23:07

Arjatin Fransa maçı sonrası düzenlenen ödül töreninde

Arjatin Fransa maçı sonrası düzenlenen ödül töreninde

Dünya Kupası Finali'nde kupa sahibi buldu. Katar'da tertiplenen dev finalde Arjantin rakibi Fransa'yı seri penaltı darbeları ardından yenik ederek, Dünya Kupası'nın sahibi oldu. Mücadelenin ardındannda büyük mutluluk yaşanırken, Arjantin'in bu kafayarısında büyük pay içeren deneyimli file bekçisi Emiliano Martinez'in sevinci çok hususşuldu. İşte ayrıntılar...

2022 FIFA Dünya Kupası Finali uzun seneler unutulmayacak bir karşılaşmaya sahnoldu. Arjantin ile Fransa'nın denk geldiği dev mücadelenin 90 dakikası 2-2'lik birliktelikle geçilirken, uzatma anlarında ise iki grup da birer gol kaydeder iken, 120 dakika 3-3 birliktelikle neticelandı.
 

sdfgsd

Seri penaltı darbelarında rakibini 4-2 yenik eden Arjantin 36 sene ardından Dünya Kupası'nın sahibi olurken, Arjantin cephesinde büyük bir mutluluk yaşanırken, Fransa resmen yıkıldı.

Düzenlenen seramonide kupa evvelce Messi'nin ellerinde yükselirken, Arjantinli bütün oyuncular kupa ile coşkulu anlar yaşadı.

SEVİNCİ GÜNDEM OLDU!
KKKKK

Diğer yandanAltın Eldiven mükafatını kazanan Arjantin kalecisi Emiliano Martinez'in sevinci sosyal medyanın gündemine oturdu. Deneyimli file bekçisi aldığı mükafat ardından son derece tuhaf bir mutluluk yaptı.

İŞTE O AN...
sdfgsd

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Screenshot_5

Mücadelenin ardındannda hususşan 30 yaşındaki Martinez, kupa yolunda çok acı çektiklerini belirtirken, "Çok acı çektik. Geriden döndük. Sanki kaderimizde acı çekmek vardı. Sonunda oldu. Gol atıyorduk, olmuyordu. Allahya şükürler olsun, sonucunda kazandık. Hala inanamıyorum. Kelimeleri bulamıyorum. Söyleyecek söz bulamıyorum. Tüm dostlarımın unutmayacağı bir an yaşıyoruz. Her şey istediğimiz gibi oldu. Ailem de burada. Hepsi çok mutlular. Çok sevindiler." şeklinde hususştu.

Turnuvada Arjantin adına en önemli isimlerden bir tanesi olan Emiliano Martinez, penaltılara giden maçta Kingsley Coman'ın penaltısını kurtarmıştı.
 Kaynak. mynet.com 

AdminAdmin