KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-12-2022 22:36

Apple için dikkat çeken iddia

Apple için dikkat çeken iddia

Apple, üretim hususu ile ilgili Çin'e olan bağımlılığını azaltmak amacıyla çalışmalarını sürdürürken, ilgi çeken bir rapor çıktı. Raporda, Apple'ın Vietnam plhemenn söz edildi. Raporun iddiasına göre, teknoloji devi, 2023'ün ortalarında Vietnam'da MacBook geliştirmeye başlayacak.


Gelen iddialarla eş güdümlü Apple'ın Vietnam planı meydana çıkmış gibi gözüküyor. Nikkei'nin haberine göre, ABD'li teknoloji devi Washington ile Pekin idaresi arasında yaşanan ve giderek yükselen "teknoloji stresi"nin ortasında üretim üssünü Çin'den uzaklaştırmaya devam eden Apple, Vietnam'ı gözünü kestirdi.
 

FILE PHOTO: The Apple Inc. logo is seen hanging at the entrance to the Apple store on 5th Avenue in New York, U.S.

İŞRE APPLE'IN VİETNAM PLANI
Habere göre Apple, 2023 senesinde MacBook üretiminin bir bölümünü Vietnam'a taşımayı sistemliyor. Yakın kaynaklara göre ise şirket, mayıs ayı seviyesinde Vietnam'da MacBook geliştirmeye başlaması amacıyla en büyük tedarikçisi Bir kaynak, "MacBook üretim farklılıklarınden sonra, Apple'ın bütün amiral gemisi mamülleri esas olarak Çin'in ötesinde bir üretim yerine daha sahip olacak... Hindistan'da iPhone'lar ve Vietnam'da MacBook'lar, Apple Watch ve iPad'ler. Apple'ın henüz istediği, bütün mamüllerinin üretiminin en azından bir alanı amacıyla 'Çin dışı' bir alternatif." dedi.
Tayvanlı Foxconn ile anlaştı.Apple'ın daha evvelce aşağı yukarı iki senedir MacBook üretiminin bir bölümünü Vietnam'a taşıma planları üstünde çalıştığı ve ülkede bir test üretim hattı kurduğu söylenmişti.

iPhone sahipleri ilgi! Apple durdurdu: Artık devreyezsiniz
iPhone sahipleri ilgi! Apple durdurdu: Artık devreyezsiniz
HİNDİSTAN DETAYI
Kaynaklar, Apple'ın bu sene ve ileriki sene Hindistan'daki iPhone üretimini mühim ölçüde artırmayı amaçladığıni de ifade etti. İddialara göre şirket bunu Hindistan'ı aygıtları amacıyla diğer bir mühim üretim üssü durumuna getirmek suretiyle yapacak.

Daha evvelceki bir rapora atıfta bulunarak, Apple'ın ilaveten AirPods ve Beats kulaklık üretiminin bir bölümünü Hindistan'a taşımayı amaçladığı de ifade ediliyor.
 Kayank. mynet.com 

AdminAdmin