EKONOMİ
Giriş Tarihi : 01-11-2022 13:16

Android kullanıcıları dikkat!

Android kullanıcıları dikkat!

Siber saldırganların gözü bundan sonra akıllı cihazlarımızda. Şimdilerde bankacılık bilgilerimizi çalmaya çalışıyorlar. Böylece bizi mağdur hale düşürebilirler. Fakat bu tür bir halle karşı karşıya kalmak istemeyen Android kullanıcılarının, binlerce kez indirilen 5 programdan anında kurtulması gerekiyor. Banka hesaplarınız tehdit altına girmeden evvelce bu 5 programlamayı anında silmeniz tavsiye ediliyor.
Android kullanıcılarının dikkatli olması gereken programlara vakit vakit yenileri ekleniyor. Zararlı program sahibi olan bu programlar şahsi bilgilerimizi ya da finansal bilgilerimizi tehdit ediyor. Bu yüzden her gün çok sayıda şahıs siber saldırganların kurbanı oluyor. Fakat mağdur hale düşmemek, banka hesaplarınızın tehdit altına girmemesini sağlamak adına anında yapmanız gereken bir şey var.
Android kullanıcıları dikkat! Bu 5 uygulamadan hemen kurtulun

BU UYGULAMALARDAN HEMEN KURTULUN!
Amsterdam odaklı Threat Fabric adlı bir şirket, yeni bir bankacılık Truva Atı ile ilgili uyarıda bulundu. Şirketin blog gönderisinde, Sharkbot olarak adlandırılan Truva Atı'nın Android kullanıcılarının giriş bilgilerini, hesap numarasını ve finansal bilgilerini çalmak amacıyla tasarlandığını belirtti. Ayrıca, Truva Atı'nın yasal bir program gibi görünerek kullanıcıları pusuya düşürdüğü bilgi kapasitesi verildi. Bu da tehlikeli oldukları manasına geliyor. O 5 program ise şu şekilde sıralanıyor:

Recover Audio, Images & Videos – 100 bin indirme
Codice Fiscale 2022 - 10 bin indirme
Zetter Authentication – 10 bin indirme
File Manager Small, Lite - 1000 indirme
My Finances Tracker – 1000 indirme
MAĞAZADAN GİDİNCE TELEFONUNUZDAN KALDIRILMIYOR
Şirket, kötü hedefli programların program mağazalarından kaldırılması amacıyla lüzumlu raporlamaları yaptığını aktarıyor. Fakat bir programın program mağazasından kaldırılması, onun telefonunuzdan kaldırıldığı manasına gelmiyor. Bu nedenle, cihazınızda bu programlardan biri yüklüyse anında kaldırmanız gerekiyor.  Kaynak. mynet.com

AdminAdmin