SİYASET
Giriş Tarihi : 08-12-2023 19:04

Ali Babacan'a açık açık soruldu: Özgür Özel ittifak teklif ederse ne yanıt verirsiniz?

Ali Babacan'a açık açık soruldu: Özgür Özel ittifak teklif ederse ne yanıt verirsiniz?

2024 Mart ayında yapılacak mahalli seçimler evveli partiler arasındaki ittifak görüşmeleri devam eder iken DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan ilgi çeken değerlendirmeler geldi. Katıldığı canlı yayında "CHP Genel Başkanı Özgür Özel ittifak öneri ederse cevabınız ne olur?" sorusu yöneltilen Babacan, "Biz müstakil girme kararı aldık, yola çıktık ve yürüyoruz. Adaylarımızı bildirime başladık. Bizimle yine görüşme ihtimallerini son derece zayıf görüyorum" yanıtını verdi.
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı canlı yayında kendine yöneltilen "CHP Genel Başkanı Özgür Özel ittifak öneri ederse cevabınız ne olur?" sorusuna "Biz müstakil girme kararı aldık, yola çıktık ve yürüyoruz. Adaylarımızı bildirime başladık. Bizimle yine görüşmek isterler mi? Bilmiyorum. Bizimle yine görüşme ihtimallerini son derece zayıf görüyorum. Kendileri içersinde bir çelişki oluşur" yanıtını verdi.

YEREL SEÇİM ÖNCESİ İTTİFAK RÜZGARI
31 Mart 2024'te yapılacak mahalli idareler seçimi yaklaşırken partiler arasında ittifak olup olmayacağı siyasetin mühim maddeleri arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra karşılıklı birbirlerini suçlayan 6'lı Masa ortaklarının mahalli seçimlerde işbirliği yapıp yapmayacağı merak konusuydu.

BABACAN'A "CHP İTTİFAK TEKLİF ETSE NE YANIT VERİRSİNİZ?" DİYE SORULDU
Eşit Ağırlık Özel programında Erdoğan Aktaş, Gürkan Hacır ve Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Aktaş'ın "Özgür Özel ittifak öneri ederse ne dersiniz?" sorusuna "Biz müstakil girme kararı aldık, yola çıktık ve yürüyoruz. Adaylarımızı bildirime başladık. CHP içersindeki münakaşalara baktığımızda ittifakı destekleyenler ve desteklemeyenler olarak 2 küme çıktı.

"BİZİMLE GÖRÜŞME İHTİMALLERİNİ ZAYIF GÖRÜYORUM"
Sayın Özgür Özel, 6'lı masanın çokta doğru olmadığını parti içersinde ifade etti ve Kılıçdaroğlu'na karşı Özgür Özel seçildi. Bizimle yine görüşmek isterler mi? Bilmiyorum. Bizimle yine görüşme ihtimallerini son derece zayıf görüyorum. Kendileri içersinde bir çelişki oluşur. DEVA Partisi üzerinden ciddi bir parti içi münakaşa yaptılar" yanıtını verdi.
 

AdminAdmin