YEREL
Giriş Tarihi : 28-03-2023 13:06

Aldıkları maaşı açıklayıp 'Asgari ücretliler sihirbaz galiba' dedi!

Aldıkları maaşı açıklayıp 'Asgari ücretliler sihirbaz galiba' dedi!

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ekonomiye yönelik eleştirilerini dile getirirken kızıyla yaptığı telefon görüşmesini anlattı ve "İki hekim maaşıyla insanlar geçinemiyorsa asgari ücretli ne yapsın? Onlar sihirbaz herhalde!" dedi. "Söylemeye bile utanıyorum ama" diyerek ekonomik durumlarından söz eden Karalar, Kılıçdaroğlu'nun HDP'yi ziyaretine gelen reaksiyonlara "Biz ziyaret edince yer yerinden oynuyor. Geçtiğimiz aylarda AK Parti de ziyaret etti. Fark ne?" diyerek cevap verdi.

Aldıkları maaşı açıklayıp 'Asgari ücretliler sihirbaz galiba' dedi! "Söylemeye utanıyorum ama..." Zeydan Karalar'dan ilgi çeken HDP çıkışı 
Zeydan Karalar canlı yayında gündemi değerlendirirken sansasyonel açıklamalarda bulundu. Hükümetin ekonomide yaptığı son atılımlere ilgi çeken Karalar, "İktidarın bu kadar çok atılım yapmasının nedeni kaybedeceklerini görmesi" iddiasını meydana attı. Eşiyle aldıkları maaşlara değinerek kendi durumlarının iyi olmasından bahseden Karalar, asgari ücretliler ile ilgili ilgi çeken sözler kullandı. Karalar'ın gündeminde deprem bölgesinde yapımı süren konteyner kentler de vardı.

1

"BABA BENZİNLİKTE İNDİRİM VAR, SIRA BEKLİYORUM"
Fox TV'de konuşan Karalar'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

İktidarın bu kadar çok atılım yapmasının nedeni kaybedeceklerini görmesi. Eşim benden çok gidiyor markete. Çok enteresan, biz akşamları konuşuyoruz. Asgari ücret alan ne yapıyor, nasıl geçiniyor? Bir akşam kızımı aradım, 'Baba benzinlikteyim. İndirim var, sıra bekliyorum' dedi. Ya dedim 'Kızım sen hekimsun, eşin hekim.' İki hekim maaşıyla bu insanlar geçinemiyorsa, tasarruf yapıyorsa asgari ücretli ne yapsın? Onlar sihirbaz herhalde!
-JbaAmvj_400x400

"ASGARİ ÜCRETLİLERİ DÜŞÜNEMİYORUM"
Söylemeye bile utanıyorum ama bizim halimuz iyi. Eski işlerimiz var, eşim öğretmen, benim belediye başkanı maaşım var, ikimiz de emekliyiz. Asgari ücretlileri düşünemiyorum.
thumbs_b_c_548820de17f41d9db5f78b8c8ee446e1

'KONTEYNER KENT' TEPKİSİ!
Konteyner kentlerde hala büyük eksiklikler varken binlerce konut gerçekleştirmekten bahsediyorlar.
Korkutan deprem uyarısı: Küçük bir artçıda yıkılma hali söz konusu
Korkutan deprem uyarısı: Küçük bir artçıda yıkılma hali söz konusu
"HDP ÜZERİNDEN YAPILAN PROPAGANDA KAZANMAMIZI ENGELLEYEMEYECEK"
Bize ASKİ faturalarını PKK'lılar toplayacak dediler. Bunlar oldu mu, olmadı. HDP üzerinden oluşturulan propaganda bizim kazanmamızı engelleyemedi gene engelleyemeyecek. 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu, HDP'yi ziyaret etti. Biz ziyaret edince yer yerinden oynuyor. Geçtiğimiz aylarda AK Parti de ziyaret etti. Fark ne?

AdminAdmin