YEREL
Giriş Tarihi : 24-03-2023 14:02

2 bin liralık emekli hamlesi sonrası memura zam gelecek mi?

2 bin liralık emekli hamlesi sonrası memura zam gelecek mi?

Emekli zammı ile eş güdümlü memura zam olacak mı? Yılbaşında oluşturulan planlamayle eş güdümlü en düşük emekli maaşı 5.500 TL olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen akşam katıldığı canlı yayında milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bulguyu paylaşıp, en düşük emekli maaşının 7.500 TL olacağını duyurmuştu. Emekli zammı ardından memura da ek zam ileriki mi? Asgari ücret zammı amacıyla de AK Parti'den açıklama geldi.
2 bin liralık emekli hamlesi ardından memura zam ileriki mi? Canlı yayında asgari ücret zammı soruldu, AK Partili isim bu tür cevap verdi...
Emekli zammı ardından memura zam da gündemde mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük emekli maaşının 5.500 TL'den 7.500 TL'ye çıkarılacağını duyurmuştu. Emeklilerle alakalı planlama haftaya Meclis'e geliyor. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, canlı yayında 'Memurlara ek zam ileriki mi, asgari ücrete ara zam gündemde mi?' sorusuna cevap verdi.

thumbs_b_c_7be274f7f2e193552b9c43cc66f88305 (1)

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, A Haber'den Cansın Helvacı ve Faruk Erdem'e değerlendirmelerde bulundu. Akbaşoğlu, hem emekli maaşlarına oluşturulan zammı anlatırken hem de memur zammı amacıyla Temmuz ayını işaret etti. Asgari ücrete de zam yapılacak mı?

thumbs_b_c_6fef9fe5dfcdc91c8f7c8df0ce68ca05 (1)

2 BİN TL'LİK ZAM SONRASI MEMURUN GÖZÜ ORADA! EK ZAM GELECEK Mİ?
'Asgari ücret bilindiği gibi Aralık ayında belirleniyor ve bir sene geçerli oluyor. Dünyada ve Türkiye'de olan enflasyon nedeniyle çalışanlarımızın alım gücünün yükselmesine yönelik müdahaleleri saatinde yaptık. Net asgari ücret 8.500 TL'ye çıktı. Memur ve emeklilerle alakalı planlama ise altı ayda bir yapılıyor.

En düşük emekli maaşını alan insanlarımızın, sosyal adalet zihniyeti amacıylade daha yukarı doğru çekilmesi halidur. Seyyanen 2 bin TL ek ödeme düşünülmektedir. Bunu haftaya yasalaştıracağız.

AKBAŞOĞLU, 1 TEMMUZ'U İŞARET ETTİ! 'GÜNDEMİMİZDE...'
Önümüzde 3 ay sonra Temmuz ayı var. 1 Temmuz itibarıyla tüm emeklilerimizin durumlarının iyileştirilmesiyle alakalı planlama gündemimizde. Asgari ücretle alakalı bu tür bir gereksinim hali söz hususu olursa Sayın Cumhurbaşkanımız gereğinin yapılacağını daha evvelce belirtmişti.

Temmuz ayında da kademelendirmeye yönelik olarak, tüm çalışanlarımızın lehine lüzumlu planlamaleri yapacağımızdan kamuoyu emin olsun. Alım gücünü öncülleyerek insanlarımızın daha iyi bir hayat koşuluna ulaşması amacıyla mücadele veriyoruz.'
 

AdminAdmin