Finans

Kuveyt Türk Moneygram Alındı Formu Nasıl Doldurulur

Kuveyt Türk Moneygram Alındı Formu Nasıl Doldurulur

Moneygram ile yurtdışından para göndermek isteyenler hem daha ucuza hem de daha kolay işlemlerini halledebiliyor. Bankalardan para gönderirlen swift kodu ve prosedüre boğulan kişiler ayrıca çok daha fazla işlem ücreti ödemektedirler. Moneygram ile swift kodu ile uğraşmadan hem para gönderebilir hem de para alabilirsiniz. Bu işlemlerin hepsi 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Moneygram hizmetini veren bir kaç banka var ve bu bankalardan bir tanesi de Kuveyt Türk Katılım Bankası. Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla Moneygram yöntemiyle yurtdışından para gönderebilir ya da para alabilirsiniz.

Kuveyt Türk Moneygram Paramı Nasıl Alırım

Kuveyt Türk Moneygram Alındı Formu Nasıl Doldurulur
Kuveyt Türk Moneygram Alındı Formu Nasıl Doldurulur

Kuveyt Türk katılım bankası aracılığıyla Moneygram ile gelen paranızı çekebilmeniz için bir kaç basit işlem yapmanız gerekir. Bu işlemler kısaca şu şekilde;

  • Çevrenizde bulunan en yakın Kuveyt Türk şubesine gidin
  • Moneygram aracılığıyla gelen paranızı çekmek için size verilen formu doldurun ve size iletilen referans kodunu doğru bir şekilde yazın.
  • Kimliğiniz ve doldurduğunuz formu yetkiliye verin
  • Son olarak paranızı alın, işte hepsi bu kadar.

Moneygram Kuveyt Türk İnternet Üzerinden Para Çekme

Kuveyt Türk Bankası Moneygram aracılığıyla gelen paranızı şubeler aracılığıyla size verdiği gibi internet üzerinden de aynı şekilde form doldurarak Kuveyt Türk hesabınıza paranızı aktarabilmektedir. Şubeye’de gitseniz internet üzerinden de paranızı çekmek isteseniz herhangi bir fark oluşmayacaktır. Form doldurulduktan sonra paranız hesabınıza sorunsuz bir şekilde geçecektir.

Moneygram Nedir Nasıl Kullanılır

Moneygram yurt içi ya da yurtdışı para gönderimlerinizi gerçekleştirebileceğiniz ekonomik bir yöntemdir. Hizmet verdiği ülkelerin sayısı takribi olarak 200 kadar ülkedir. 334 noktada aktif bir şekilde hizmetini sürdürmektedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Moneygram‘ın bu kadar çok kullanılmasının sebebi ise para göndermede ve çekmede işlem ücretlerinin uygun olmasıdır.

Kuveyt Türk Moneygram Nasıl Alınır

Çevrenizde bulunan en yakın Kuveyt Türk şubesi aracılığıyla veya Kuveyt Türk internet bankasından faydalanarak alındı formu doldurulabilir. Eğer şube aracılığıyla bu işlemi yapmak istiyorsanız size iletilen referans kodunu size verilen forma eksiksiz bir şekilde yazmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra parayı çekebilmeniz için kimliğinizi veznedeki görevliye ibraz etmeniz gerekmektedir. Kimliğiniz yanınızda değilse referans kodu olsa bile ödemeyi çekemezsiniz.

Moneygram Hangi Bankalardan Çekilir

Hem Yurt içi hem de Yurtdışı para gönderme ve alma konusunda Moneygram aracılığıyla yapılabilmesi mümkündür. Ancak bu işlemi şu an için 2 banka aracılığıyla yapabilmeniz mümkündür. Birisi Kuveyt Türk katılım bankası diğeri ise Denizbank’tır. İki bankanın da kesinti oranları aynıdır.

Moneygram ile Para Nasıl Gönderilir?

Kuveyt Türk Moneygram Alındı Formu Nasıl Doldurulur
Kuveyt Türk Moneygram Alındı Formu Nasıl Doldurulur

Moneygram hizmeti ile gerek yurt içi gerekse yurt dışı para gönderimlerinizi yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz işlemleri sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz için bunu bankalar aracılığıyla yapmalısınız.

Para gönderirken gönderici olaraktan kimliğinizin yanında olması gerekir. Bunun yanı sıra alıcının da kimlik bilgileride istenecektir. Son olarak göndereceğiniz miktar ve komisyon yani hizmet bedelinin ödenmesiyle birlikte kolay bir şekilde para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yapılan işlem sonrasında 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde para karşı tarafın hesabına yansıyacaktır.

Moneygram ile Mobil Cüzdana Para Gönderimi

Şu an için Türkiye’de mobil cüzdana Moneygram ile para gönderimi yapılamamaktadır. Bu imkandan yararlanabilen bir kaç ülke var. Tanzanya, Kenya, Romanya Mobil Cüzdana Para Gönderme kullanabilen ülkeler arasındadır. Ülkemizde de yakın bir zaman da gerekli altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte yakın bir gelecekte mobil cüzdana para gönderme imkanı Monegram sistemine geçiş sağlanacaktır.

Moneygram İle En Fazla Ne Kadar Para Gönderebilirim

Bunu kesin olarak söyleyebilmek mümkün değil. Gönderen kişi, gönderilecek olan ülke gibi bir çok şartların bir araya geldiğinde bu oranlar değişkenlik sağlayacaktır. Bu sebeple gönderilecek tutarın maksimum üst limiti belirlenebilir. Genel olarak bu oran 10.000$ gibi bir rakamla sınırlandırılmış durumdadır.

Moneygram Ne Kadar Sürede Ulaşır?

Dünya genelinde bu kadar yaygın olarak kullanılma sebebinden bir tanesi de çok hızlı bir şekilde para gönderiminin sağlanabilir olmasıdır. Para gönderiminin sorunsuz bir şekilde yapılması halinde 10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde karşı tarafa ulaşır.

Kuvveyt Türk Moneygram İle Hangi Para Birimlerini Gönderebilirim

Moneygram sistemiyle birden fazla para birimi göndermek ya da alabilmek mümkündür. Ancak bu ülkelere göre bazen değişkenlik sağlayabilir. Tabi diğer bir etken ise kullandığınız acenteye bağlıda değişkenlik sağlayabilir. Kuveyt Türk ile Moneygram para alma ya da para çekme işlemlerini görüştükten sonra yapmanız daha sağlıklı olur.

Kuveyt Türk Moneygram Para Çekmek İçin Hangi Evraklar Lazım?

Kuveyt Türk aracılığıyla Moneygram’dan para çekebilmeniz için sizden 2 şey isteyeceklerdir. Bunlardan bir tanesi kimliğiniz diğer ise parayı gönderen kişinin size vermiş olduğu referans numarasıdır. Kimlik ve referans numaranızla Kuveyt Türk şubesine gitmeniz durumunda veznedeki görevliye ileterek paranızı çekebilirsiniz.

Kuveyt Türk Moneygram Alındı Formu Nasıl Doldurulur adlı konumuzun sonuna geldik. Sitemizde daha önce yayınlamış olduğumuz Denizbank Kredi Kartı Limit Arttırma Nasıl Yapılır? 2022 adlı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2021 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu